دانشمندان ماهیچه ای مصنوعی اختراع کردند که می تواند حرکات را به خاطر بسپرد

دانشمندان ماهیچه ای مصنوعی اختراع کردند که می تواند حرکات را به خاطر بسپرد

0
0
0

پژوهشگرانی از دانشگاه کمبریج که در زمینه ایجاد ماهیچه های مصنوعی فعالیت می کنند٬ ابداعاتشان را به مرحله جدیدی رسانده اند. آنها موفق شدند اولین نمونه ««شبه ماهیچه» که در واقع از پلاستیک نرم ساخته شده ایجاد کنند که می تواند حرکات را یاد بگیرد و به خاطر بسپرد.

اتفاقی که شاهد آن هستیم٬ چیزی شبیه به کارکرد حافظه ماهیچه ها در دنیای واقعی است. به طور مثال اگر شما زمانی را صرف یادگیری پیانو کنید٬ سرانجام زمانی موفق می شوید که قطعات پیچیده را بنوازید. در هنگام نواختن این قطعات٬ شما حرکات دشواری را با تکان دادن انگشتانتان انجام می دهید که در آن لحظه تفکر زیادی انجام نمی گیرد و همه چیز به مهارت و تمرین شما باز می گردد. در واقع در این لحظات شما به نوعی از حافظه ماهیچه های انگشتان استفاده می کنید.

این حافظه جدید الکترومکانیکی از جنس پلیمر (EEM) بوده و می تواند حرکات را بدون نیاز به یادآوری٬ دوباره انجام دهد. درواقع EEM یک مرحله جلوتر از تکنولوژی فعلی در این زمینه است که تنها شکل ها را به خاطر می سپرد.

احتمالا این کشف به زودی وارد فاز جدیدی شده و برای استفاده های مرتبط به زندگی واقعی مثل پزشکی٬ روبات ها (مانند ماهی مصنوعی که در تصویر این پست قرار دارد) و بسیاری از حیطه های دیگر مدیریت می شود. مخصوصا از آنجایی که محققان دریافته اند این ماهیچه های مصنوعی می توانند با ولتاژهای ورودی پایین نیز کار کنند و این شاید به آن معنا باشد که می توان در آینده از آنها در بدن انسان نیز استفاده کرد.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر