چرا گوشی های اندرویدی به 3GB رم احتیاج دارند در حالی که iOS با 1GB رم، بسیار روان کارمیکند؟

چرا گوشی های اندرویدی به 3GB رم احتیاج دارند در حالی که iOS با 1GB رم، بسیار روان کارمیکند؟

7
0
0

اگر تا کنون  توانسته باشید با دو دستگاه  اندرویدی و iOS کار کرده و عملکرد هر دو را در اجرای برنامه ها بررسی کرده باشید حتما برای شما هم این احساس بوجود آمده که کارها در دستگاه های iOS از روانی خاصی برخوردار هستند و این در حالی است که سخت افزار آنها یکی است و یا حتی دستگاه اندرویدی دارای رم بالاتری است.

یکی از اسرار و سوالاتی  که ممکن است ذهن بسیاری از ما وجود دارد این است که چگونه iOS در گوشی هوشمند آیفون می تواند با یک گیگابایت حافظه رم بسیار روان اجرا شود و در انجام کارها مشکلی نداشته باشد اما در دستگاه های اندرویدی حد اقل نیازمند وجود 2 یا 3 گیگابایت رم هستیم تا برنامه ها بدون مشکل اجرا شوند؟

در Quora یکی از وبسایت هایی که در آن سوالات پرسیده می شوند و دیگران جواب می دهند(مانند فروم ها) ، این سوال اینگونه جواب داده شده که :دلیل این تفاوت این است که برنامه های اندرویدی بر روی بستر جاوا طراحی میشوند.

در جاوا فرآیندی وجود دارد که جمع آوری زباله (garbage collection) نامیده شده است.در این روند جمع آوری زباله شاهد بازیافت حافظه درگیر هستیم.در واقع هنگامی که ما با برنامه ای در اندروید کار می کنیم و سپس آنرا می بندیم فرآیند جمع آوری حافظه شروع می کند به زباله روبی از حافظه اما انجام همین کار هم بخشی از حافظه را اشغال می کند یعنی چیزی حدود 4 تا 8 برابر زمانی که کارها می توانند به شکل عادی انجام شوند.

حال شما فرض کنید که بخشی از حافظه درگیر پاک سازی است بنابراین شما با کاهش حافظه در اندروید و کاهش سرعت عملکرد دستگاه مواجه می شوید. کار پاک سازی حافظه در اندروید در فاصله های زمانی معینی صورت می پذیرد٬ اما در iOS بلافاصله پس از بستن برنامه عملیات پاکسازی نیز انجام می شود و به همین دلیل است که دستگاه iOS با 1 گیگابایت رم می تواند به راحتی کارهای سخت و سنگین را به روانی اجرا کند.

پس دلیل اصلی تفاوت بین این دو سیستم عامل در دستگاه ها٬ بر می گردد به پایه و اساس ساختاری انها که در توضیحات به آن اشاره کردیم.آی او اس تفاوت اندرویددیدگاه‌ها

تصویر آرزو

عکس مطلبتون خیلی قشنگه

تصویر مرتضی

خیلی عالی بود. من میگم چرا این آیفون انقدر باحاله نگو دلیلش این بوده

تصویر عرفان کاپ

عکسش قشنگه؟مگه سایت تفریحیه؟

تصویر Anonymous

اندروید هر چی باشه گوگل پشتش وایساده

تصویر مهسا پرسا

من آیفون دارم و ازش راضیم.هر کی دوست داره آیفون بخره ناراضی نمیشه

تصویر امین

حالا باید بیتنا بگه که: چرا وینفون با رم کمتر(512) عملکردی سریع و روان دارد، ولی پرچمدارهای اندرویدی به ۲ یا ۳ گیگابایت و آیفون به 1 گیگابایت حافظه رم نیاز دارند؟

تصویر Anonymous

چه جالب !
ولی فکر کنم Firefox OS تو زمینه ی رم از همه خفن تر باشه !!!! 

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر