Miito جایگزین جدید برای کتری

Miito جایگزین جدید برای کتری

11
1
0

همانطور که می دانیم مصرف انرژی کتری های برقی بسیار بالاست و تا کنون راههای فراوانی جایگزین این کتری ها شده اند و یا اینکه تلاش شده تا مصرف این کتری ها را پایین بیاورند اما این کارها راه چاره کامل نبوده است.

Nils Chudy در حساب ویمو خود می تویسد : مصرف انرژی کتری های برقی آنقدر بالاست که مصرف روزانه ی این کتری ها برای روشن نگه داشتن کل انگلستان برای یک شب کافیست.این مصرف بالا نیاز تولید برق را افزایش داده و این برق حتی اگر هسته ای باشد تولید زباله فراوانی می کند.

حالا همین Nils Chudy به فکر افتاده و دستگاه جدیدی را طراحی کرده که هم بسیار کاربردی است،هم بسیار کم مصرف و هم ساده است.این طراح هلندی فارغ التحصیل آکادمی طراحان Eindhoven می باشد که دستگاه با نام Miito را ساخته است.این وسیله طوری طراحی شده که با قرار دادن یک لیوان پر از آب روی صفحه مخصوص و قرار دادن میله ی فلزی درون مایع با ایجاد یک میدان مغناطیسی و در واقع القا بار باعث بجوش آمدن مایع درون لیوان می شود.

در واقع این القا بار باعث گرم شدن میله شده و گرمای میله هم باعث گرم شدن مایع اطرافش می شود.این وسیله نیازی به دکمه خاموش و روشن ندارد و به راحتی می توان به کمک آن مایعات مختلف مانند آب،شیر و حتی سوپ را هم گرم کرد آنهم در ظرف های مختلف.

البته بخش بالایی میله در هنگام داغ شدن کاملا سرد است و شما می توانید به راحتی آنرا با دست از درون مایع جوشید و گرم شده بردارید و میل نمایید.

فیلم این گجت جدید و نحوه عملکردش را با هم میبینیم:

 دیدگاه‌ها

تصویر حمید

عالیه به درد خوابگاه دانشجویی می خوره

تصویر سید احمد

البته شایان ذکر است متخصصان توانمند داخلی پیشتر در خوابگاههای دانشجویی با گذاشتن المنت تو پارج آب به این اختراع نایل آمده بودند.

تصویر مصطفی مؤذّن

سلام

دوست خوبم کاملا درست اشاره فرمودین و معلومه خوابگاه های دانشجویی را مثل کف دست می شناسید :-) اما خوب بود به اتاق های سربازی هم اشاره می کردید چون این دستگاه های دست ساز  در سربازی هم بسیار کاربردی بوده و هست.

تصویر سمیرا

چه خوبه ها.ایران نیومده؟

تصویر mostafa

خطر نداره؟

اگه اون دسته داغ باشه که دستمون میسوزه که...

تصویر رضا یوسفی

فکر کنم باید برم اختراعات بابام رو یجا معرفی کنم ، عین همین وسیله رو سالهاست ک بابام درست کرده خودش و تو ماشین تو جاده با برق ماشین درست میکنه چایی و خیلی هم عالیه :D

تصویر مصطفی مؤذّن

سلام

دوست خوب حقیقت امر این است که اختراع ابزار و وسایل در دنیا همینجور که پدر شما ابزاری را ساخته اند و استفاده می کنند بوجود می آیند با این تفاوت که آنها به دنبال ثبت اختراع خود هستند و سعی می کنند آنرا علمی تر و صنعتی کنند و با کمک یک اسپانسر به بازار عرضه نمایند.
در بسیار از مکان های دنیا همین اختراعات کوچک درآمد های میلیون دلاری را در جیب مخترع میریزند.

تصویر مینو

سماور گازی یه چیز دیگست.این مسخره بازیا چیه....

تصویر ستار

موافقم.خونه مادربزرگ من همیشه سماورش به راهه و چاییش تازه دم و کهنه جوشه.صفایی داره هااااا

تصویر مصطفی مؤذّن

سلام

قبول داریم که سماور و کتری چایی بهتر و خوشمزه تر میکنه (بخصوص ذغالی)اما یادمون نره مصرف انرژی موضوع مهمی در تمام دنیاست و فاوری ها ناخودآگاه به اون سمت حرکت می کنه....

تصویر گامبول

خوبه نوشته با القای بار الکتریکی ها ولی بازمبعضیا.....

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر