ورود گوشی های هوشمند ۲۰ دلاری به بازار تا اخر سال

ورود گوشی های هوشمند ۲۰ دلاری به بازار تا اخر سال

0

رقابت برای کسب مقام های اخر همیشه بد نیست، بخصوص وقتی قرار باشه باعث صرفه جویی چند صد دلاری برای مشتریان بشه. Anandtech خبرهای جالبی رو منتشر کرده که خبر از ورود گوشی های هوشمند ۲۰ دلاری تا چند ماه اینده داده. 

قبلا خبرهایی از گوشی هوشمند ارزان با سیستم عامل فایرفاکس با قیمت ۲۵دلار به میان امده بود اما حالا قراره گوشی ۲۰ دلاری با یک پردازنده cortex-A5 2.5 Ghz و با سیستم عامل اندروید بزودی در دسترس قرار بگیره.

به محض اینکه بازار دستگاه های رده بالا اشباع میشه ، سارندگان گوشی به فکر پیداکردن بخش هایی جدید در بازار می افتند، به ویژه در بین کاربرانی که نمی خوان هزینه زیادی پای تلفن همراه بپردازند. موتورولا با عرضه Moto G موفقیت بزرگی رو در این بازار بدست اورد -و سعی داره تا در سال جاری با Moto E عنوان به صرفه تربن گوشی سال ۲۰۱۴ رو بدست بیاره. البته این موفقیت موتورولا تا وقتی بود که شرکت نوکیا محصول سطح پایین خودش یعنی Nokia X رو عرضه کرد.

اگرچه این گوشی های ارزان قیمت هیچ وقت به اتندازه گوشی های رده بالا معروف نم شوند ولی مشتریان خاص خود را در سرتاسر دنیا دارند. از زمانی که گوشی های مقرون به صرفه عملکردهای پایه ای گوشی های هوشمند را ارائه دهند، قیمت مهمترین فاکتوری خواهد بود که بر انتخاب کاربران این رده تاثیر خواهد گذاشت. 

شرکت ARM اعلام کرده است که هزینه تولید عاملی است که بیشترین تاثیر را در کاهش قیمت ها دارد. همچنین شرکت ARM پیش بینی میکنه تا سال ۲۰۱۸ فروش اسمارت فون های رده پایین به ۱میلیارد دستگاه، یعنی دو برابر سال ۲۰۱۳ برسد. دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر