نخستین "فرهنگ واژگان و دائره المعارف بازی‌سازی" منتشر می شود

نخستین "فرهنگ واژگان و دایره المعارف بازی‌سازی" منتشر می شود

0
0
0

بنیاد ملی بازی های رایانه ای مرجع اصلی و بزرگترین متولی بازی های رایانه ای در کشور می باشد.این بنیاد که نقش مهمی را در نشر فرهنگ در حوزه دیجیتال را دارد اکنون نخستین «فرهنگ واژگان و دائره المعارف بازی سازی» را  با همکاری معاونت آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال (ITDMEX)، عرضه می کند.
به گزارش روابط‌عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، معاونت آموزش و پژوهش این بنیاد اقدام به تدوین و تهیه فرهنگ واژگان و دانشنامه تولید بازی های رایانه ای کرده و این دانشنامه برای اولین بار در این نمایشگاه ارایه خواهد شد.
تدوین دانشنامه بازی‌های رایانه‌ای برای نخستین بار است که در دنیا انجام می‌شود، برای طراحی و تدوین این دانشنامه از کارشناسان و متخصصان عرصه بازی‌های رایانه‌ای استفاده شده و یک هزار و 500 لغت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای در این دانشنامه برای علاقه‌مندان در شاخه‌ های "هنری"، "فنی"، "طراحی بازی" و "مدیریت پروژه‌" طبقه‌بندی شده است.
در این دانشنامه ذیل هر لغت علاوه بر ترجمه و معادل فارسی آن توضیحاتی درباره موارد استفاده آن در بازی‌سازی آورده شده و در عین حال تلفظ این لغات و همچنین شرح تخصصی آنها نیز به صورت دقیق بیان شده است.
همچنین لغات هم‌خانواده حدود یک هزار و ۲۰۰ لغت این دانشنامه در کنار هر لغت بیان شده است و برای بیش از 900 واژه که به توضیح دقیق تری نیاز داشته شرح جامعی ارائه شده است.
این مجموعه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی با هدف توسعه و گسترش دانش گیم در کشور تدوین شده است.
علاوه بر ترجمه لغات تخصصی و مورد استفاده در عرصه بازی‌های رایانه‌ای، ۳۰۰ کنسول بازی مورد استفاده در تولید بازی‌های رایانه‌ای نیز در این دانشنامه معرفی شده است.
بر این اساس، در دانشنامه گیم نام شرکت‌های بازی‌سازی و افراد فعال در عرصه بازی‌های رایانه‌ای دنیا آورده شده است،۵۰ ژانر (گونه) بازی‌های رایانه‌ای در این دانشنامه برای علاقه‌مندان تشریح شده است.
همچنین" آموزش بازی سازی برای آیفون" ،"آموزش ساخت بازی با موتور یونیتی"،"هوش مصنوعی در ساخت بازی" ،"مدل سازی برای بازی های رایانه ای با3DMUD"،"هنردر بازی رایانه ای (جلد اول)"و" هنر در بازی رایانه ای (جدل دوم)" از دیگر کتاب های آموزشی در ساخت بازی های رایانه ای انستیتو ملی بازی سازی است که در دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ارائه می شود.
دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال 15تا 18شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌‌شود. دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر