لطفا از این پسوردها استفاده نکنید؛ مخصوصا در دنیای اینترنت

لطفا از این پسوردها استفاده نکنید؛ مخصوصا در دنیای اینترنت

2
0
0

تصور می کنید که با رمزهای عبور قوی توانسته اید از خود در مقابل حملات سایبری محافظت کنید؟ زمانی که هکرها به سیستم ها و یا وبسایت ها حمله می کنند٬ توانایی ایجاد مشکلات بسیاری در آنها را دارند و برگ برنده آنها در خلق این خطرات یک اشتباه ساده و رایج کاربران است: پسوردهای نامناسب!

وبسایت SplashData -که خود تولید کننده یک نرم افزار مدیریت پسوردها به نام SplashID است- لیست سالیانه بدترین رمزهای عبور استفاده شده توسط کاربران را منتشر کرده و همچنان نکات تاسف باری در این لیست به چشم می خورد. هنوز رایج ترین پسورد در بین موارد هک شده رمز "123456" بوده و باور آن کمی سخت است که در رتبه بعدی کلمه عبور "password" انتخاب بسیاری از کاربران است.

 

حالا خبر امیدوار کننده اینجاست که نسبت به سال ۲۰۱۳ ٬ تعداد کمتری از کاربران از این پسوردها استفاده می کنند. شاید این اتفاق نتیجه مشکلاتی باشد که برای شرکت سونی پیش آمد و به بسیاری از کاربران در زمینه امنیت هشدار داد. SplashData یادآوری کرده که بهتر است پسوردها حداقل هشت کاراکتر داشته باشند و این عبارت به قدری پیچیده باشد که نتوان عنوان کلمه معنادار را به آن اطلاق کرد. این کار را می توان با جایگزینی برخی اعداد و علائم به جای جروف انجام داد؛ مثلا رمز عبور "[email protected]" یک نمونه در این زمینه است.

روش های بسیاری برای انتخاب پسوردهای پیچیده و غیرقابل حدس وجود دارد که چندی از آنها را پیش از این در بیتنا بررسی کرده ایم. همچنین از آنجایی که نباید از یک پسورد برای بیش از یک وبسایت استفاده نمود٬ یک راه حل مناسب استفاده از نرم افزار های مدیریت پسورد است که از مهم ترین آنها می توان به LastPass و SplashID اشاره نمود. این نرم افزارها به شما اجازه می دهند با حفظ کردن تنها یک پسورد٬ به تمام پسوردهایتان دسترسی داشته باشید. البته بهتر است که همان پسورد هم کمی سخت تر از "123456" باشد!

لیست پراستفاده ترین پسوردها را در ادامه می بینید:

 

پسوردهای نامناسب و پراستفاده در سال ۲۰۱۴

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

تصویر ABTIN

MY NAME IS ABTIN

تصویر ErnestHelp

thank you ...

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر