حالا ارزش اینستاگرام ۴۹ برابر زمانی است که تازه فیسبوک آن را خریده بود

حالا ارزش اینستاگرام ۴۹ برابر زمانی است که تازه فیسبوک آن را خریده بود

0
0
0

در آوریل ۲۰۱۲ ٬ بسیاری افراد اعتقاد داشتند که پرداخت یک میلیارد دلار برای خرید اینستاگرام توسط فیسبوک منطقی نیست. برخی می گفتند فیسبوک با این کار برای هر کاربر اینستاگرام ۳۳ دلار پرداخت کرده و برخی دیگر می گفتند این کار از لحاظ اقتصادی اصلا درست نیست.

اما حالا و پس از گذشت کمتر از سه سال٬ اینستاگرام ۳۵ میلیارد دلار قیمت گذاری شده که تقریبا ۴۹ برابر قیمت دقیق خرید فیسبوک (۷۱۵ میلیون دلار) است. اکنون اینستاگرام نسبت به رقبای قدرتمندی چون توییتر و لینکداین بیشتر می ارزد. فیسبوک با اینستاگرام چه کرده که ارزشی فوق العاده به آن داده؟

 

در واقع سوال فوق٬ یک جواب کوتاه دارد و آن هم «تبلیغات» است که هر کس اهمیت آن را درک می کند. اما آیا پاسخ مفصلی هم در کار است؟ بله؛ یکی از دلایل اصلی این اتفاق٬ رشد ۴۰ درصدی تعداد کاربران اینستاگرام در سال گذشته میلادی است. تحلیلگران اعتقاد دارند که اینستاگرام درصدد جذب درآمد بیشتری از کاربران در آینده بوده و با این روش٬ درآمدی بیش از تبلیغات کلاسیک خواهد داشت. حالا این مسئله برای شما چه معنایی می تواند داشته باشد؟

حالا هر کاربر اینستاگرام و اطلاعاتش برای فیسبوک بیش ۸۰ دلار می ارزد و بعید به نظر می رسد که فیسبوک با قراردادن تبلیغات بی مورد در بین فید شما٬ بخواهد شما را آزار دهد. البته گفته می شود که اینستاگرام در پایان سال آینده میلادی می تواند برای ۱۰۰۰ بار نمایش هر تبلیغ مبلغ ۱/۴۸ دلار به دست آورد. از این رو اگر فیسبوک تصمیم بگیرد تبلیغات را به این اپلیکیشن اضافه کند٬ باید گفت که آینده دارترین موقعیت برای تبلیغات در همین اینستاگرام است.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر