تصویب شد: کاهش تعرفه اینترنت موبایل

تصویب شد: کاهش تعرفه اینترنت موبایل

1
0
0

در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شد که تعرفه اینترنت همراه برای تمامی اپراتورها کاهش یابد. مدت ها بود که این کمیسیون درجلساتی به بررسی قیمت اینترنت موبایل در کشور و یکسان سازی نرخ آن می پرداخت که خوشبختانه حالا شاهد به نتیجه رسیدن این جلسات هستیم.

به گزارش بیتنا، علی اصغر عمیدیان -دبیر کمیسیون- اعلام کرد که تعرفه اینترنت موبایل اعم از نسل ۲ یا نسل ۳ برای تمامی اپراتورها به مبلغ ۰/۵ ریال به ازای هر کیلوبایت کاهش یافت که این رقم مخصوصا برای نسل دو کاهش چشمگیری پیدا کرده.

پیش از این تعرفه اینترنت همراه از ۰/۵ ریال تا ۱۴/۸ ریال به ازای هر کیلوبایت متغیر بوده و به ازای هر اپراتور و تکنولوژی قیمت ها تفاوت داشت. عمیدیان گفته که این کمیسیون با دریافت نظرات مردم و انجام بررسی ها به تصویب قیمت فعلی رسیده است.

دبیر کمیسیون مقررات ارتباطات گفت: «اپراتورهای تلفن همراه می توانند با شرايط رقابتی و بازه تعرفه ای تعيين شده در اين مصوبه، ضمن فروش خدمات ديتا بر اساس كيلو بايت، بسته‌های مختلف تعرفه‌ای نيز متناسب با نياز مشتركين تعريف و ارائه كنند. مشتركان تلفن همراه هم می توانند با خريد بسته‌های مختلف تعرفه‌ای متناسب با نياز خود، از خدمات با تعرفه‌های مناسب بهره‌مند شوند.»

او همچنین گفت که این مصوبه از اول دی ماه برای تمامی اپراتورها لازم الاجراست.

 

حالا نگاهی داریم به قیمت اینترنت اپراتورها تا کنون:

ایرانسل اینترنت همراه نسل ۲ را در ساعات ۲ بامداد تا ۸ صبح هر روز و تمامی ساعات پنج شنبه و جمعه با قیمت ۱ ریال به ازای هر کیلوبایت و در سایر ساعات هفته با قیمت ۵ ریال به ازای هر کیلوبایت عرضه می کند. آنها قیمت جدیدی برای اینترنت 3G اعلام نکرده و همین تعرفه را برای نسل سوم نیز دارند.

رایتل هم اینترنت 3G را با قیمت ۰/۵ ریال به ازای هر کیلوبایت ارائه می دهد.

همراه اول نیز اینترنت همراه را در ساعات اوج مصرف کیلوبایتی ۴ ریال و در غیر این ساعات کیلیوبایتی ۱ ریال قیمت گذاری کرده. البته به تازگی نرح های این اپراتور تغییر کرده و پیش از این شاهد قیمت عجیب کیلوبایتی ۱۴ ریال هم برای اینترنت این اپراتور بودیم. همراه اول اینترنت نسل سه را هم فعلا فقط زمانی به کاربر ارائه می دهد که از بسته های اینترنت استفاده کند.

 

شما فکر می کنید قیمت های جدید منصفانه است؟ کدام اپراتور سرویس با کیفیت تری را در اختیار کاربرانش قرار می دهد؟ نظر خود را در بخش کامنت ها با دیگران به اشتراک بگذارید.دیدگاه‌ها

تصویر روح اله

همشون به درد نخور هستند من از سيم كارت هر سهاپراتور استفاده كردم فقط خوب هزينه مي گيرن اينترنت مضخرف تحويل ميدن مجبوريم استفاده كنيم

 

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر