نکسوس ۶ مجهز به یک LED برای اعلام نوتیفیکیشن هاست

نکسوس ۶ مجهز به یک LED برای اعلام نوتیفیکیشن هاست

0
0
4

گوگل به استفاده از نور LED برای اعلام نوتیفیکیشن ها روی سری نکسوس علاقمند است٬ اما همیشه آنها را برای استفاده توسعه دهندگان باز نمی گذارد. در واقع گوگل به هیچ وجه و هیچ زمان اعلام نمی کند که گوشی هایش به LED مجهز هستند. این اتفاق برای نکسوس ۶ هم افتاده و کاربران یک LED نسبتا مخفی را درآن کشف کرده اند. البته تا زمانی که دستگاهتان را روت نکرده باشید٬ نمی توانید کارهای زیادی به کمک آن بکنید.

این نور LED در محل عجیب و غریبی قرار گرفته؛ زیر اسپیکرهای بالای گوشی. این چراغ RGB بوده و می تواند سه رنگ قرمز٬ آبی و سبز را نمایش دهد. همانطور که در پاراگراف قبل هم گفتیم٬ تا زمانی که آندرویدتان را روت نکرده باشید٬ نمی توانید زیاد آن را شخصی سازی کنید. حتی در صورتی که دستگاه شما روت شده باشد٬ اساسا نمی توان کاری با آن کرد؛ چرا که نرم افزاری که بتواند از قابلیت های آن استفاده کند٬ هنوز طراحی نشده.

اپلیکیشن Light Flow هم که اصولا برای همین مدیریت نوتیفیکیشن ها ایجاد شده٬ نمی تواند به خوبی از این چراغ استفاده کند. در گزارش ها گفته شده که هر رنگی را در این نرم افزار برای نمایش انتخاب کنید٬ باز هم فقط رنگ سبز به نمایش در می آید. اگرچه در تصاویری که در ادامه می آیند٬ می توانید سایر رنگ ها را هم ببینید.

 البته لازم به ذکر است که وجود این LED چیز جدیدی برای دستگاه های موتورولا نیست. این شرکت در موتو ایکس ۲۰۱۴ ٬ موتو ایکس اولیه و همه دستگاه های DROID از LED مخفی استفاده کرده. کاربرد این چراغ در دستگاه های گفته شده زمانی است که به اندازه ای باتری کم شده که صفحه نمایش نمی تواند روشن شود و با روشن شدن این LED به کاربر اعلام می کند که وقت شارژ کردن رسیده است. هرچند به نظر نمی رسد که این قابلیت در نکسوس ۶ موجود باشد٬ اما به هرحال این LED در دستگاه قرار داده شده.

 

LED نکسوس ۶

 

LED نکسوس ۶

 

LED نکسوس ۶

 

LED نکسوس ۶دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر