ادغام فروشگاه های ویندوز و ویندوزفون: تعداد اپلیکیشن ها از ۵۰۰ هزار عبور می کند

ادغام فروشگاه های ویندوز و ویندوزفون: تعداد اپلیکیشن ها از ۵۰۰ هزار عبور می کند

0
0
0

سال پیش آقای Joe Belfiore ٬ معاون بخش سیستم عامل های مایکروسافت٬ اعلام کرد که فاصله اپلیکیشنی بین ویندوزفون و سایر پلتفرم ها تا پایان سال ۲۰۱۴ از بین خواهد رفت. در حالی که تا یک ماه و نیم دیگر سال ۲۰۱۴ به اتمام می رسد و به نظر می رسد که این فاصله هنوز وجود دارد٬ مایکروسافت اعداد جدیدی اعلام کرده که از تحقق وعده آنها خبر می دهد.

آنها می گویند فروشگاه های ویندوز و ویندوزفون به زودی با هم ادغام شده و مجموع تعداد اپلیکیشن های مایکروسافتی را به بیش از ۵۰۰ هزار عدد می رسانند.

مایکروسافت گفته که تا ۳۰ سپتامبر (پایان سال ۲۰۱۴) ۳۴۰ هزار اپلیکیشن در فروشگاه ویندوزفون وجود خواهند داشت و فروشگاه ویندوز نیز دارای ۱۸۷ هزار اپلیکیشن خواهد بود. آنها تصمیم دارند با توجه به قابلیت های ویندوز ۱۰ و یکسان سازی پلتفرم های ویندوزی ٬ این دو استور را با هم ترکیب کرده و مجموعه ای با ۵۲۷ هزار اپلیکیشن درست کنند.

این رقم برای ویندوزفون که تا دو ماه پیش ۳۰۰ هزار اپلیکیشن داشت٬ بد نیست و به نظر می رسد که رشد ویندوزفون به شکلی خاص درحال وقوع است. البته این رقم مجموع ممکن است کمی بیشتر یا کمتر شود؛ چرا که اولا اپلیکیشن های بیشتری در راه هستند و نکته مهمتر اینکه با اپلیکیشن های یونیورسال (عمومی) در ویندوز ۱۰ ٬ اپلیکیشن هایی که پیش از این در هر دو فروشگاه بوده اند٬ باید ادغام شده و تحت عنوان یک اپلیکیشن عرضه شوند.

 

البته مدتی است که آندروید و iOS بعد از رسیدن به تعداد یک میلیون اپلیکیشن٬ دست از کل کل برداشته اند و ویندوز هنوز با قدم های کوتاه عقب ماندگی اپلیکیشن هایش را جبران می کند. البته همانطور که می بینیم٬ در واقع فاصله اپلیکیشن ها آنقدر نیست که اعداد به ما نشان می دهند. ویندوز در حال حاضر با انتخاب های گسترده ای که ایجاد کرده٬ اکثر نیازها را پاسخ می دهد و شاید بتوان گفت تنها عقب ماندگی های ویندوز مربوط به بازی ها و اپلیکیشن های بانکداری است.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر