ویندوز هم در مقابل حملات رمزنگاری اینترنتی آسیب پذیر است

ویندوز هم در مقابل حملات رمزنگاری اینترنتی آسیب پذیر است

0
0
0

به نظر می رسد سیستم عامل مایکروسافت نیز در مقابل سوء استفاده های اخیر از رمزنگاری های دنیای وب در امان نیست. این شرکت بزرگ رخنه ای را پیدا کرده که هکرها از طریق آن به «تکنولوژی کانال امن» نرم افزاری مایکروسافت دسترسی پیدا می کنند. این تکنولوژی، رمزنگاری های SSL و TLS را مدیریت می کند تا با سیستم ها وفق داده شوند. حالا خوشبختانه مایکروسافت این حفره امنیتی را پوشانده.

اگر به این مسائل حساس باشید و سایت مخربی را مشاهده کنید، آنها سریع کارشان را شروع می کنند. در نتیجه، هکرها یا کلاهبرداران می توانند استفاده های مخفی شما را مشاهده کنند و حتی به جاسوسی از ارتباطات شما بپردازند. این آسیب پذیری در درجه اول، سرورها را دچار مشکل می کند؛ چرا که حجم داده رمز شده روی آنها بیش از سایر دستگاه هاست. اما مایکروسافت اعلام کرده که نسخه های معمولی ویندوز از ویستا به بعد هم می توانند هدف این حمله ها باشند.

البته شما احتمالا نباید نگران سیستم های شخصیتان باشید، چرا که به راحتی می توان مشکل را برطرف کرد. اگرچه هنوز ممکن است مشکل برای برخی شرکت ها و یا از طریق بازدید برخی سایت های مخرب ایجاد شود. شرکت ها باید با نصب آپدیت های جدید از خطرات احتمالی و یا مشکلات زیربنایی جلوگیری کنند. اما ممکن است نیاز باشد برای جلوگیری از حملات سیستم ها را تغییر دهند.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر