فروش 9 میلیارد دلاری فروشگاه اینترنتی Alibaba در بزرگترین روز خرید آنلاین در دنیا

فروش 9 میلیارد دلاری فروشگاه اینترنتی Alibaba در بزرگترین روز خرید آنلاین در دنیا

0
0
0

«روز مجردها» روز فوق العاده ای برای فروشگاه Alibaba بود. این روز یکی از روزهای باستانی در چین مصادف با 11 نوامبر است.

این فروشگاه اینترنتی چینی اعلام کرده که در روز تعطیلی غیر رسمی 11 نوامبر، 9 میلیارد دلار فروش داشته. روز یازدهم از ماه یازدهم هر سال بزرگترین فستیوال خرید از خرده فروشی هاست و برخی فروشگاه ها در این روز اجناس خود را به تخفیف می گذارند.

تحلیلگران با توجه به فروش 5.75 میلیارد دلاری سال گذشته Alibaba در این روز، انتظار داشتند که این رقم برای امسال به حداقل 7 میلیارد دلار برسد که Alibaba آنها را شگفت زده کرد. این فروشگاه فقط در 17 دقیقه ابتدایی این روز، یک میلیارد دلار فروش کرد!

 

آقای Jack Ma ، مدیرعامل این فروشگاه گفته که می خواهد تا سال 2019 روز مجردها را به یک روز جهانی تبدیل کند. مانع بزرگ بر سر راه او، آن است که 11 نوامبر در آمریکا به عنوان روز سربازان بازنشسته نامگذاری شده.

در اوایل دهه 90 ، Alibaba روز مجردها را به وجود آورد. دلیل این نامگذاری هم وجود چهار عدد 1 -به نشانه مجرد بودن- در تاریخ 11 نوامبر است (11/11 یا روز یازدهم از ماه یازدهم سال). این روز در چین، به نوعی نقطه مقابل روز ولنتاین بوده و مجردها در این روز به جشن و شادمانی می پردازند. همچنین بسیاری از فروشگاه های اینترنتی فروش های ویژه ای برای این روز تدارک می بینند.

ارزش وبسایت Alibaba دیروز 11 نوامبر 2014، به 300 میلیارد دلار رسیددیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر