گوگل: بهترین کلاهبرداری های فیشینگ تا 45 درصد موفق می شوند

0
0
0

از لحاظ تئوری٬ تشخیص حملات فیشینگ در اینترنت راحت است. یک صفحه وب جعلی که آدرس آن با سایتی که ما می خواهیم متفاوت است و ظاهری مشابه با آن دارد. اما چه کسانی در دام این حملات گرفتار می شوند؟ به نظر می رسد که افراد کمی فریب بخورند٬ اما تحقیقات جدید گوگل نشان می دهند که موفقترین فیشینگ های حال حاضر می توانند 45 درصد کاربران را بفریبند و اطلاعات آنها را ذخیره کنند.

ناموفق ترین حملات فیشینگ هم اطلاعات حداقل 3 درصد از کاربران را بدست می آورند٬ اما زمانی که هکرها ایمیل های فیشینگ را به میلیون ها نفر ارسال می کنند٬ همان سه درصد هم تعداد زیادی را شامل می شود. تحقیقات نشان داده که اکثر این هکرها در چین٬ ساحل عاج٬ نیجریه و آفریقای جنوبی هستند و بسیار سریع هم عمل می کنند؛ چرا که اطلاعات 20 درصد حساب ها در همان 30 دقیقه ابتدایی شروع حمله فیشینگ بدست می آید.

اکثر حساب های هک شده دوباره در چرخه قرار می گیرند: ایمیل هایی به Contact های آنها برای درخواست انجام تراکنش های بانکی (البته به دلایل غلط) ارسال می شود و یا لینک هایی که به سادگی گسترش پیدا کرده کرده و حساب های بیشتری را آلوده می کنند. گوگل در وبلاگش گفته که بهترین راه برای محافظت از این حملات روی اکانت های جیمیل یا سایر اکانت ها٬ فعال کردن تایید 2 مرحله ای در مواقع ممکن است. سعی کنید هشیار باشید و پیام هایی که از شما اطلاعات شخصی درخواست می کنند گزارش کرده و به هیچ عنوان به آنها پاسخ ندهید.

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر