مطالعات نشان می دهند که می توان ذهن یکدیگر را از طریق اینترنت کنترل کرد [ویدیو]

مطالعات نشان می دهند که می توان ذهن یکدیگر را از طریق اینترنت کنترل کرد [ویدیو]

0
1
0

گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن در سال گذشته نشان دادند که ارتباط بین مغزها در دنیای واقعی امکان پذیر است. حالا آنها بعد از انجام تحقیقات و آزمایش های بیشتر٬ ثابت کرده اند که موفقیت اولیه آنها تصادفی نبوده.

این بار تیم تحقیقاتی برخلاف دفعه قبلی که از دو نفر برای آزمایش بررسی هایش کمک گرفته بود٬ شش نفر را در آزمایش جدیدش به کار گرفته که به سه گروه دو نفره تقسیم شده اند. در هرکدام از این گروه های دو نفره یک نفر فرستنده و نفر دیگر گیرنده هستند. برای اشخاص فرستنده کلاه خاصی که به یک ماشین EEG متصل است٬ در نظر گرفته شده که در عکس پست هم مشخص است و می تواند امواج مغزی را در حالی که فرد جلوی یک بازی کامپیوتری نشسته منتقل کند. در این بازی آنها باید از حملات به یک شهر به کمک توپ های جنگی محافظت کنند٬ اما نمی توانند به صورت مستقیم واکنش نشان دهند. آنها فقط می توانند فکرهایشان را از طریق اینترنت به هم تیمی خود که در محل دیگری از آزمایشگاه نشسته انتقال دهند.

هم تیمی ها یا همان گیرنده ها٬ کلاهی شبیه به کلاه شنا به سر دارند که در بالای آن سیمی پیچیده شده و محل قرارگیری آن٬ همان جایی است که مغز کنترل دستها را انجام می دهد. آنها نمی توانند بازی را ببینند٬ ولی با صفحه لمسی ای که زیر انگشتانشان قرار دارد می توانند توپ های جنگی این بازی را کنترل کنند. محققان دریافتند که گیرنده ها با اختلاف کمی نسبت به زمانی که فرستنده ها سیگنال مغزی می فرستند٬ عمل می کنند. اگرچه دقت عملکرد تیم ها در این آزمایش بین 25 تا 83 درصد متغیر بود٬ اما ظاهرا اکثر مواقعی که گیرنده ها در پرتاب توپ اشتباه می کردند٬ به دلیل تشخیص اشتباه افراد گیرنده در مورد زمان مناسب شلیک بود که اشتباه هم تیمی شان را در پی داشت.

 

آنها می گویند که تیمشان 1 میلیون دلار بودجه برای تحقیقات جدید روی ذهن ها و نقشه های جدیدشان کنار گذاشته و می خواهند انتقال افکار پیجیده تر بین افراد را ممکن کنند. آنها همچنین به دنبال راهی هستند که افراد بتوانند بر هوشیاری یکدیگر اثر بگذارند (چیزی که به طور مثال برای کمک خلبانان و خلبانان می تواند بسیار مفید باشد) و حتی در مرحله بالاتر بتوان دانش را از ذهن یک فرد به ذهن دیگری منتقل کرد.

Chantel Prat -یکی از محققان این پروژه- می گوید: «فردی را تصور کنید که دانشمندی برجسته است٬ اما هیچگاه نتوانسته معلم خوبی باشد. زمانی که معلومات بالا می رود٬ انتقال مفاهیم بسیار سخت می شود. چرا که ما محدود به دایره واژگان زبان ها هستیم. امیدواریم بتوانیم به زودی انتقال دانش از این طریق را ممکن کنیم. هرچند که فعلا از این امکان دور هستیم.»

 

 

 

دانلود ویدیو با حجم 6 مگابایتدیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر