عذرخواهی نیویورک تایمز برای انتشار کاریکاتور ماموریت مریخ هند

عذرخواهی نیویورک تایمز برای انتشار کاریکاتور ماموریت مریخ هند

0
0
0

 روزنامه نیویورک تایمز، به خاطر کاریکاتوری که در رابطه با فعالیت هاس فضایی هند منتشر کزده بود، رسما عذرخواهی کرد. مدارگرد مریخ هند (MOM) به فاصله چند روز پس از مدارگرد ماون ناسا، در مدار سیاره سرخ قرار گرفت؛ با این موفقیت نام هند به عنوان نخستین کشور آسیایی در کنار ناسا، آژانس فضایی اروپا (ESA) و شوروی سابق قرار گرفت که موفق به ارسال کاوشگر به مریخ شدند.

موفقیت هند در این مأموریت بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت و سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) و آژانس فضایی آمریکا دو توافقنامه برای توسعه اکتشافات در مریخ، انتقال و تجزیه و تحلیل داده‌ها بین دو مدارگرد ماون و MOM منعقد کردند.

روزنامه نیویورک‌تایمز در تاریخ 28 سپتامبر مقاله‌ای را درخصوص بودجه مأموریت مدارگرد مریخ هند به همراه یک کاریکاتور منتشر شد.

اين کاريکاتور يک کشاورز هندي نحیفی را با لباس هندی همراه با یک گاو و در حال زدن درب  اتاقي نشان می دهد که در بالاي آن عنوان "باشگاه نخبگان فضايي" نوشته شده و در آن دو مرد با لباس های رسمی در حال خواندن  روزنامه اي درباره ماموريت مريخ هند هستند؛ اين کاريکاتور در کنار مقاله اي با عنوان "بودجه ماموريت هند" چاپ شد.

البته سردبیر نیویورک تایمز گفته که این کاریکاتور نشان می دهد که دیگر تکنولوژی های نوین در دست غربی ها نیست و هند هم توانسته این کار را انجام بدهد.البته با کمی دقت میبینیم که هزینه این کار هندی ها با 74 میلیون بسیار کمتراز بودجه 671 میلیون دلاری مدارگرد ماون ناسا است و این در جای خود جالب توجه است.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر