تلفن آینده ال جی مجهز به یکی از CPU های ساخت خودش خواهد بود

تلفن آینده ال جی مجهز به یکی از CPU های ساخت خودش خواهد بود

0
0
0

سالهاست که ال جی تلاش می کند در فروش تلفن های همراه به سامسونگ و اپل برسد و قدم بعدی اش در این راه٬ ساخت دستگاهی است که از پردازنده های خودش در آن استفاده شده. G3 Screen گوشی جدید ال جی است که این هفته در کره عرضه می شود و از پردازنده هشت هسته ای NUCLUN (که به صورت Noo Klun خوانده می شود) که بر اساس طراحی big.LITTLE شرکت ARM بوده و مشابه چیپ هشت هسته ای Exynos سامسونگ است٬ استفاده خواهد کرد.

NUCLUN چهار هسته 1.5 گیگاهرتزی برای انجام وظایف سنگین و چهار هسته 1.2 گیگاهرتزی برای فعالیت های ساده تر که این کار باعث عمر بیشتر باتری می شود. علاوه بر این٬ صفحه 5.9 اینچی با کیفیت 1080p در این گوشی قرار داده شده و از LTE-A جدید و پرسرعت استفاده می کند که تا 225 مگابیت بر ثانیه سرعت را در اختیار کاربر می گذارد. تا الان گوشی های ال جی برای پردازش به پردازنده های کوالکام وابسته بودند٬ اما دکتر جونگ سئوک پارک -مدیرعامل بخش ازتباطات موبایل ال حی- اعتقاد دارد که با ادامه این راه ال جی می تواند روی پای خودش بایستد و باعث انعطاف بیشتر می شود.

البته فعلا خبری از عرضه این گوشی در خارج از کره نیست٬ اما با توجه پیشرفت اگزینوس٬ ممکن است زمانی طول بکشد تا بتواند وارد گود رقابت با اگزینوس شود.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر