به زودی برند Nokia به Microsoft Lumia تغییر پیدا می کند

به زودی برند Nokia به Microsoft Lumia تغییر پیدا می کند

0
0
1

سرانجام مایکروسافت درصدد حذف برندهای Nokia و Windows Phone برآمده و همه دستگاه های ویندوزفونی نوکیا از این به بعد به تدریج از برند Microsoft Lumia استفاده خواهند کرد. پیش از این هم در شایعات گفته میشد که حالا که مایکروسافت بخش تلفن های نوکیا را بدست آورده، تصمیم دارد برندهای نوکیا و ویندوزفون را از بین ببرد؛ اما پیش از این معلوم نبود که مایکروسافت قصد دارد چه برندی را جایگزین آنها کند.

بنا به گفته وبسایت The Verge ، نوکیای فرانسه اولین کشوری خواهد بود که برند Microsoft Lumia را برای فیسبوک، توییتر و سایر حساب های شبکه اجتماعی اش جایگزین می کند.

از زمانی که مالکیت مایکروسافت بر نوکیا آغاز شد، آنها تعداد زیادی از دستگاه های ویندوزفونی را تحت برند Nokia Lumia تولید کردند. بعد از مدتی نام Lumia به اختصار برای آنها گذاشته شد و حالا مایکروسافت با اعلام نام Microsoft Lumia به نوعی همه را سورپرایز کرده و این اتفاق سروصدای زیادی خواهد داشت؛ حداقل از سمت مشتریان فعلی که هنوز از برند قبلی استفاده می کنند.

قبل از رسمی شدن این خبر، مایکروسافت به طرزی زیرکانه در تبلیغاتش از ارجاعات مستقیم به نام ویندوزفون خودداری می کرد. البته ذکر این نکته قابل توجه است که برند نوکیا حذف نمی شود و به عنوان یک شرکت تجاری و مستقل، به فعالیت خود به خصوص در زمینه نقشه برداری و زیرساخت های شبکه ادامه خواهد داد.

حذف نام ویندوزفون و نوکیا

 

انتظار می رود که مایکروسافت نسخه ای ترکیب شده از ویندوز RT و ویندوزفون را در سال 2015 عرضه کند. این کار که آنها را از برندهای نوکیا و ویندوزفون دور می کند، نگاهی اجمالی هم از نمای یکپارچه سیستم عامل جدید مایکروسافت بر روی همه دستگاه ها (کامپیوترها، گوشی ها، تبلت ها و ایکس باکس) به ما خواهد داد؛ احتمالا حذف نام ویندوزفون هم در راستای این سیاست یکسان سازی جدید مایکروسافت است. اگرچه سیستم عامل ویندوزفون جایی نخواهد رفت و این فقط به معنای تغییر استفاده از نام ویندوزفون است که مایکروسافت فعلا آن را در راستای یکسان کردن ویندوزهایش در دستور کار دارد.

درحال حاضر، تمامی دستگاه های لومیا، برند نوکیا را در جلو و پشت خود دارند و جالب است که ببینیم مایکروسافت دستگاه های آینده اش را چطور برچسب می زند. این احتمال وجود دارد که این کمپانی از کلمه Microsoft و یا کلمه Lumia برای این کار استفاده کند. اما کسی چه میداند؛ شاید همان عبارت Microsoft Lumia را روی دستگاه ها ببینیم.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر