سامسونگ اینترنت نسل 5 را با سرعت 7.5 گیگابیت بر ثانیه آزمایش کرد [ویدیو]

سامسونگ اینترنت نسل 5 را با سرعت 7.5 گیگابیت بر ثانیه آزمایش کرد [ویدیو]

0
1
0

دنیای تکنولوژی هر روز با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است و لحظه ای از حرکت باز نمی ایستد. حالا ممکن است طلایه دار یک پیشرفت در این حوزه سامسونگ باشد یا اپل یا هر شرکت دیگر؛ مهم این است که پیشرفت آن فقط محدود به توانایی های ذهنی ما انسانهاست و هیچ چیز جلودار آن نیست.

حالا ظاهرا وقت آن شده از دستاورد فوق العاده سامسونگی ها بگوییم؛ آنها موفق شده اند نسل پنجم شبکه های موبایل را در آزمایشات توسعه دهند و سرعت 940 مگابایت را در حالت ساکن به ثبت برسانند. سپس این شرکت تصمیم گرفته که این تست را در محیط خارج از آزمایشگاه و در پیست اتومبیلرانی هم انجام دهد. در این تست٬ در حالی که ماشین با سرعت بیش از 100 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است٬ این شبکه نرخ تبادل اطلاعات 150 مگابایت بر ثانیه را در اختیار سرنشینان آن می گذارد.

سامسونگ می گوید این نتایج قابل توجه٬ به خاطر استفاده از سیگنالهای با فرکانس بالای 28 گیگاهرتز است. هرچند در گذشته این بازه٬ بازه کوچک و غیرقابل استفاده ای بود٬ اما این شرکت گفته که به کمک تکنولوژی Hybrid Adaptive Array -که بازه سیگنالها را تقویت می کند- موفق شده به این ضعف غلبه کند.

اگر همکاری کره با اروپا پایدار بماند٬ این سرعت های دیوانه وار به خارج از کره هم راه خواهند یافت و به زودی شاهد گسترش این شبکه در دنیا خواهیم بود.

ویدیوی انجام این آزمایش را با هم ببینیم:

 

لینک دانلود ویدیو با حجم 4.6 مگابایت

 

فکر می کنید چه زمانی شبکه نسل پنجم موبایل را در ایران ببینیم؟دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر