ICSEC: اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران آغاز به کار کرد

ICSEC: اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران آغاز به کار کرد

0
0
1

هر روز دنیای کامپیوتر و تکنولوژی با شتاب پیشرفت می کند و پا را فراتر از تصورات ما می گذارد. این است که نیاز به امنیت در حوزه IT مثل هر حوزه دیگری بیش از پیش احساس می شود.

خوشبختانه در کشور ما هم اتفاقات خوبی در زمینه امنیت سایبری در حل وقوع است. به همت سازمان نظام صنفی رایانه ای (نصر) تهران٬ اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران دیروز افتتاح شد. کمیسیون افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) سازمان نظام صنفی مسئول برگزاری این نمایشگاه است و 38 شرکت خصوصی فعال و صاحب نام در حوزه امنیت اطلاعات در آن شرکت کرده اند.

محورهای اصلی این نمایشگاه معرفی و عرضه محصولات امنیتی شرکت های داخلی و خارجی٬ خدمات و سرویس های امنیت اطلاعات و آموزش و آگاهی رسانی در این حوزه به کمک کارگاه ها و آموزش ها می باشند.

شرکت های حاضر در این نمایشگاه را در تصویر زیر می بینید:

اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران٬ خانم بهناز آریا -رییس کمیسیون افتای سازمان- در نشست خبری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به عنوان نقطه عطفی درفعالیت های گروهی و صنفی سازمان، با هدف ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار، شناسایی های توانمندی ها و نیازهای حوزه امنیت برگزار می‌شود. سه محور برگزاری این نمایشگاه تخصصی شامل “محصولات امنیتی، داخلی و خارجی”، ” خدمات و سرویس‌های مرتبط با افتا” و” آگاهی‌رسانی و آموزش” است .

آریا با بیان اینکه محورهای این نمایشگاه براساس برنامه پنجم توسعه و سند افتای کشور تعریف شده، گفت: بر اساس ملزومات برنامه پنجم توسعه و سند افتای کشور، نیاز داریم پروژه های امنیتی بسیاری را طراحی کرده و به نتیجه برسانیم.

او با تاکید براینکه بخش خصوصی حوزه افتا همواره تمایل دارد بازوی اجرایی دولت در اجرای پروژه های امنیت فضای مجازی باشد، ادامه داد: ما معتقدیم توانمندی های بخش خصوصی به عنوان بازوی اجرایی، باید در اختیار دولت قرار بگیرد و نمایشگاه افتا در تلاش است این فضا را فراهم کند.

 

این نمایشگاه تا سه شنبه 8 مهرماه در مرکز آفرینش های هنری خیابان حجاب به آدرس خیابان فاطمی٬ جنب هتل لاله٬ خیابان حجاب برقرار است.

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر