تست های اپل برای خم شدن آیفون 6 و آیفون 6 پلاس [ویدیو]

تست های اپل برای خم شدن آیفون 6 و آیفون 6 پلاس [ویدیو]

0
1
0

حتما در این چند روز پس از عرضه آیفون 6 و 6 پلاس ویدیوها و یا مطالبی در مورد خم شدن برخی از این دستگاه ها دیده اید و ممکن است با خود گفته باشید: خود اپل این تست ها را بر روی آیفون های جدیدش انجام نداده؟

جالب است بدانید که اپل تعداد انگشت شماری از خبرنگاران را دعوت کرده تا فرآیند انجام این تست ها بر روی آیفون های جدید را به آنها نشان دهد و ثابت کند که خودش هم به فکر این مسئله هست. اپل قبل از عرضه رسمی آیفون 6 و 6 پلاس٬ بر روی 15000 نمونه از هرکدام آنها تست های له شدن٬ فشار دادن٬ پیچاندن و تحمل وزن را انجام داده.

طبق گزارش ها٬ بر روی هر آیفون 5 تست انجام شده. یکی از آنها تست فشار بر روی مرکز گوشی در زاویه های مختلف با وزنه 25 کیلویی است. در تست بعدی٬ وزنه ها هزاران بار بر روی وسط صفحه نمایش قرار می گیرند تا مقاومت آن سنجیده شود. تست بعدی هم تست پیچاندن است که طی آن٬ آیفون ها 8000 بار به کمک دستگاهی که آنها را از دو طرف محکم گرفته است٬ پیچانده می شوند!

فیلم این تست ها را با هم می بینیم:

 

 

اپل این گوشی ها را در موقعیت های روزمره تیز تست کرده. مثلا قرار دادن گوشی در جیب پشتی شلوارهای تنگ که ممکن است هنگام نشستن به گوشی فشار وارد شود. در نهایت٬ این کمپانی هزاران نمونه اولیه از این دستگاه ها را به برخی از کارمندانش داده تا آنها را در شرایط روزمره و زندگی عادی بسنجند.

این اولین بار نیست که اپل امکانات و دستگاه های مخصوص تست را برای پاسخگویی به شایعات به خبرنگاران نشان می دهد؛ در سال 2010 و پس از عرضه آیفون 4 هم اپل در پاسخ به مشکلات مطرح شده در زمینه گیت آنتن آیفون 4 تعداد اندکی از خبرنگاران را به آزمایشگاه تست های وایرلس دعوت کرد.

اگر شما هنوز هم از 9 شکایت رسمی از اپل برای خم شدن نمونه های آیفون متعجب هستید٬ باید بگوییم که ممکن است این آیفون ها زیر فشار بسیار زیادی قرار گرفته باشند که در تست ها تا آن حد فشار وارد نشده.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر