آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی

2
0
18

اگر شما یکی از دستگاه های اپل را دارید، حتما می دانید که برای دانلود برنامه های موجود در فروشگاه اپل (اپ استور) و یا حتی موزیک ها و کتاب های موجود در آن، ابتدا نیاز دارید که یک اپل آیدی داشته باشید. بسیاری از سایت های اینترنتی و یا فروشگاه ها، در قبال ساخت اپل آیدی برای شما، مبلغی از ده هزار تومان به بالا دریافت می کنند. در حالی که ما عقیده داریم ساخت یک اپل آیدی کار ساده و بدون دردسری بوده و هر کاربری بدون پرداخت هزینه می تواند به راحتی برای خود اپل آیدی بسازد. از این رو این آموزش را به صورت رایگان برای شما در بیتنا قرار داده ایم.

 

در ابتدا لازم است آخرین نسخه نرم افزار آیتیونز را از وبسایت رسمی اپل برای کامپیوترتان دانلود و نصب کنید.

دانلود آیتیونز

 

سپس این نرم افزار را نصب کرده و آن را اجرا کنید. بعد از اجرا از تب های بالای برنامه، App Store را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

حالا بر روی یکی از برنامه های رایگان (که در زیر اسم آنها عبارت Free قرار دارد) کلیک کنید. اپلیکیشن های رایگان پرطرفدار در سمت راست برنامه و در قسمت Top Free Apps قرار دارند. ما در اینجا اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کرده ایم.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

در صفحه اپلیکیشن بر روی دکمه Free در سمت چپ صفحه کلیک می کنیم.

آموزش ساخت اپل آیدی

سپس پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد اپل آیدی وارد کنید و اگر اپل آیدی ندارید، بسازید؛ برای این کار روی دکمه Create Apple ID که در تصویر زیر هم مشخص شده کلیک کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

بعد از آن، پنجره ای باز می شود که نشان دهنده شروع مراحل ساخت اپل آیدی است و با زدن Continue و ورود به صفحه بعد، باید قوانین اپ استور و آیتیونز را قبول کنید و با کلیک بر روی Agree به مرحله بعد بروید.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

آموزش ساخت اپل آیدی

 

در مرحله بعدی باید اطلاعات اولیه اپل آیدی را وارد کنیم؛ یعنی ایمیلی که می خواهید با آن اپل آیدی بسازید، پسوورد اپل آیدی، سوالات امنیتی، ایمیل دیگری برای بازیابی و تاریخ تولد. این اطلاعات را وارد کرده و سپس بر روی Continue کلیک کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

حالا وارد مرحله بعد می شویم که نیاز به دقت و حوصله بیشتری دارد. ابتدا از آنجایی که امکان پرداخت از طریق کارت های اعتباری ایران برای خرید اپلیکیشن های پولی ممکن نیست، در قسمت Payment Type گزینه None را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی

سپس در قسمت Title پیشوند نامتان (آقا، خانم، دکتر و...) را انتخاب کنید. در قسمت First Name نام و در Last Name نام خانوادگی خود را وارد کنید. حالا به جایی می رسیم که باید اطلاعات محل سکونت را وارد کنیم و از آنجایی که در لیست کشورهایی که می توانند اپل آیدی بسازند نام ایران وجود ندارد، باید این کار را با هویت جعلی آمریکایی انجام دهیم.

 


قبل از انجام این کار به نکته ای توجه کنید: اپل در برخی ایام سال اجازه نمی دهد آی پی های غیر آمریکایی در قسمت Payment Type گزینه None را انتخاب کنند و اصولا چنین گزینه ای وجود ندارد. در این مواقع باید از برنامه های تغییر IP استفاده کرده و IP خود را به یک IP آمریکایی تغییر دهید تا بتوانبد این گزینه را مشاهده کنید. توجه کنید که خوشبختانه فعلا مشکلی از این لحاظ برای ایجاد اپل آیدی وجود ندارد.


 

حالا از قسمت State یکی از ایالت های آمریکا را انتخاب کنید. ما در اینجا California را انتخاب کرده ایم و شما می توانید هر ایالت دیگری را انتخاب کنید. در کنار نام ایالت، یک عبارت مخفف از اسم آن وجود دارد که به طور مثال برای کالیفرنیا CA است و در تصویر هم مشخص شده. حالا از طریق لیست شهرهای آمریکا در ویکی پدیا، یکی از شهرهایی که در ایالت انتخابی شما وجود دارد را انتخاب کنید و نام آن را در قسمت City وارد کنید. ما در اینجا Los Angeles را انتخاب کرده ایم. سپس ترکیبی از نام شهر و مخفف اسم ایالت را در قسمت Street وارد کنید. مثلا در مورد Los Angeles و California باید بنویسید: Los Angeles, CA .

در قسمت Zip Code یا کد پستی هم یک عدد 5 رقمی دلخواه وارد کنید.

 

می رسیم به آخرین قسمت، یعنی شماره تماس. برای بدست آوردن پیش شماره شهر انتخابی به سایت All Area Codes مراجعه کنید و در قسمت مشخص شده، همان ترکیبی از نام شهر و مخفف ایالت که در قسمت قبلی وارد کرده بودید را بزنید. (در مثال ما Los Angeles, CA). سپس با زدن دکمه Search، پیش شماره های شهر انتخابی به شما نمایش داده خواهند شد که باید یکی از آنها را در قسمت Area Code فرم مربوطه در آیتیونز وارد کنید. در قسمت شماره تلفن یا Phone هم یک شماره 7 رقمی دلخواه را وارد کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

آموزش ساخت اپل آیدی

 

آموزش ساخت اپل آیدی

 

نمونه فرم تکمیل شده ما برای اپل آیدی بیتنا به شکل زیر است:

آموزش ساخت اپل آیدی

 

در نهایت روی دکمه Create Apple ID کلیک می کنیم و اگر همه چیز درست باشد، صفحه زیر ظاهر می شود که نشان می دهد ایمیل فعالسازی به ایمیل ما ارسال شده است.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

سپس به قسمت اینباکس ایمیل می رویم؛ باید پیامی به شکل زیر دریافت کرده باشیم و بر روی Verify Now باید کلیک کنیم.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

با کلیک بر روی Verify Now پنجره زیر باز می شود که باید در آن اپل آیدی و پسوورد آن را وارد کنید و بر روی Verify Address کلیک کنید تا فعالسازی به صورت کامل انجام گیرد.

آموزش ساخت اپل آیدی

فرم تکمیل شده برای تایید اپل آیدی بیتنا به صورت زیر است:

آموزش ساخت اپل آیدی

 

سپس وارد صفحه زیر می شوید که نشان می دهد فرآیند فعالسازی اپل آیدی به درستی انجام شده و اکنون اپل آیدی شما فعال است. صفحه ای که بر روی آیتیونز باز شده هم همین مسئله را نشان می دهد.

آموزش ساخت اپل آیدی

 

آموزش ساخت اپل آیدی

هم اکنون می توانید با اپل آیدی خود اپلیکیشن ها و بازی های رایگان موجود در اپ استور را دانلود کرده و از آنها لذت ببرید.

 

در ضمن شما می توانید تمامی عکس های این آموزش را با کیفیت اصلی و یکجا دانلود کنید.دیدگاه‌ها

تصویر HASSAN

VAGHEAN MAMNOONAM BABATE RAHNAMAIITON

 

تصویر rezanasiri

سلام واسه زیپ کد خطا میگیره میگه با آدرس مطابقت نداره

.......................................................................................................................................................................

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر