استفاده از نقشه گوگل بصورت آفلاین

استفاده از نقشه گوگل بصورت آفلاین

0
0
7

استفاده از نقشه ها بر روی تلفن های همراه و تبلت ها یکی از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده است که در این میان نقش مهم ترین نقشه دنیا یعنی نقشه گوگل google map پررنگ تر ازدیگر نقشه ها است.این نقشه که میتوان گفت از لحاظ کیفیت و دقت کم نظیرترین نقشه ای است که به صورت برنامه ای ثابت بر روی دستگاه های اندرویدی موجود می باشد.استفاده از این نقشه نیاز به اینترنت دارد تا اطلاعات را دانلود کرده و با استفاده از موقعیت یاب جهانی  GPS بتواند مکان شما را بیابد و نقشه را به شما نشان دهد.

اما متاسفانه استفاده از این نقشه در کشور ما کمی کمرنگ ایت و دلیل آن کاملا معلوم است زیرا اولا سرعت اینترنت در کشور ما بسیار ضعیف است و ثانیا هزینه ی بالایی دارد.به همین دلیل ما هم برآن شدیم تا روشی را آموزش دهیم تا شما از این برنامه ی مهم بدون استفاده از اینترنت استفاده نمایید و در زمانهای لازم مکان مورد نظر خود را به صورت آفلاین مشاهده کنید.

برای انجام این کار نیاز به اینترنت و داشتن برنامه نقشه گوگل Google Map بر روی دستگاه دارید.

به اینترنت (ترجیحا پرسرعت) وصل شده و سپس برنامه را روی دستگاه مورد نظر اجرا کنید.سپس در بخش بالایی که در تصویر مشخص است دکمه جستجو را لمس کنید.

سپس در بخش پایین دکمه Save Map to use offline را لمس کنید.

حالا دوباره نقشه برای شما به نمایش در می آید تا محل مورد نظر خود را انتخاب نمایید اگر با این ارور روبرو شدید محدوده ی انتخابی شما خیلی بزرگ است سعی کنید بیشتر زوم کنید تا منطقه ی کوچکتری انتخاب شود.

هنگامی که به اندازه ی کافی بزرگنمایی کردید و محدودی شما کوچک شده (مثلا به اندازه یک شهرمانند تهران) شما دکمه ای را در پایین میبینید که برای ذخیره بوجود آمده است.دکمه Save را لمس کنید.

حالا نامی برای محل انتخابی خود قرار داده و آنرا ذخیره نمایید.(مثلا نام شهر مورد نظر)

حالا نقشه آفلاین شما دانلود می شود و در پوشه ای مخصوص ذخیره می شود.از این به بعد شما برای دیدن منطقه ای که آنرا ذخیره کرده اید نیاز به اینترنت نداشته و میتوانید در هر مکانی این محل را بصورت آفلاین مشاهده نمایید.

حالا برای نظم دادن به نقشه های ذخیره شده و حذف کردن یک نقشه میتوانید بصورت زیر اقدام کنید.

ابتدا بر روی تنظیمات نقشه بروید و دکمه Your places را لمس کنید.

در قسممت پایین که در تصویر هم مشاهده می کنید نقشه های شما که ذخیره شده اند وجود دارند و شما می توانید هر کدام را که نیاز ندارید حذف کنید.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر