پروژه جدید گوگل، هواپیمای بدون سرنشین برای تحویل محموله ارسالی

پروژه جدید گوگل، هواپیمای بدون سرنشین برای تحویل محموله ارسالی

0
1
2

خبرها نشان می دهد که گوگل در پشت درب ها در حال کار بر روی پروژه ای نیمه مخفی  بوده است.این پروژه با نام Project Wing که هدف آن تمرکز بر روی تحویل بسته های مورد نیاز بوسیله ی هواپیماهای بدون سرنشین و هوشمند است برای ارسال بسته های مورد نیاز و کاربردی که اهداف ان کاملا معلوم نیست به نقاطی از دنیا که هدف گوگل می باشند صورت گرفته است.

شاید در ابتدا بسیاری از پروژه هایی که درون گوگل و توسط دانشمندان او طراحی و آزمایش شده تخیلی و غیرقابل اجرا بوده اما گوگل خوب نشان داده که در بسیاری از مواقع این پروژه های تخیلی توانسته جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد و این کارها را کاملا امکان پذیر کرده است.

همانطور که در اخبار گوناگون دیده ایم که آمازون دارد بر روی یک نوع برنامه برای تحویل بسته ها در محل و موقعیت مورد نظر کار می کند که برای این کار قرار است از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده نماید.آمازون هدف از ارائه چنین سیستمی را تحویل بسته به مشتریان در زمانی بسیار کوتاه و  تنها 30 دقیقه اعلام کرده بود. اما به گزارش BBC، هدف گوگل از اجرای برنامه ی google X  توسعه راهکاری برای ارائه کمک به مناطق دورافتاده در زمان است که نیاز به  امداد رسانی می باشد.

به گفته ی گوگل این پروژه ی جدید Project Wing در حدود دوسال پیش کلید خورده است.ویدئوی منتشر شده در رسانه ها نشان از آزمایش ابتدایی این محصول در استرالیا را دارد که هواپیماهای بدون سرنشین شبیه به شاتل با پرواز عمودی خود و با استفااده از چهار ملخ هواپیما که بر روی آن نصب شده است به حرکت در می آیند.در این فیلم هواپیماها Chickadee 6 نام دارند و بصورت معلق در آسمان بسته های مورد نظر را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کنند و هنگام رسیدن به محل مورد نظر بخش نگهداری بسته ارسالی باز شده و بسته را تحویل می دهد و دوباره به پرواز در آمده و به محل ابتدایی بر می گردد.

نیکلاس روی موسس این پروژه می گوید که این پروژه در حال آزمایش روشی است تا اطمینان و اعتماد دستگاه را برای تحویل بسته ارسالی به شخص مورد نظر افزایش دهد تا بسته ها فقط به دست گیرنده برسند و این نیاز به زمان دارد.

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان ویدئویی از آزمایش این پروژه آماده کرده ایم که با هم میبینیم:

 دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر