یادگیری تایپ با دستکش ویبره دار

یادگیری تایپ با دستکش ویبره دار

0
1
2

آیا می‌دانید که چه چیزی می‌تواند به شما خط بریل و یا پیانو رو سریع‌تر از روش‌های سنتی یاد بدهد؟ دستکش ویبره دار و یا دستکشی دارای بازخورد لمسی شمارا در یادگیری پیانو، خط بریل و یا حتی تایپ یاری می‌کند.

آقای David Schneider ویراستار ارشد سایت IEEE Spectrum یک ایده بسیار جالب به نظرش رسیده بود و آن استفاده از سیستم بازخورد لمسی برای یاددادن تایپ به کودک 11 ساله‌اش بود. سپس او با خرید یکسری ترانزیستور، موتورهای ویبره که باقیمت 14 دلار از eBay خریداری کرده و سیم‌های بلندی که توسط آن موتورهای ویبره را به برد آردوینو یونو متصل کرده است، رؤیایش را تحقق بخشید. البته او اذعان می‌کند که دستکش او بهتر و برتر از گجت یادگیری پیانو گرجستانی که قبلاً تولیدشده بود، نیست. اما به‌هرحال دستکش‌های آقای Schneider هم وسیله‌ای مفید برای یادگیری تایپ هستند و با برنامه‌ای که او ساخته است به‌خوبی کار می‌کنند.

برنامه‌ی آقای اشنایدر یک لغت از میان 100 لغت متداول زبان انگلیسی را به‌صورت تصادفی بر روی صفحه‌نمایش می‌دهد و حرف‌به‌حرف انگشت مناسب برای فشار کلید آن حرف را به لرزه درمی‌آورد. شاید این روش از دید عده‌ای برای یادگیری تایپ مناسب به نظر نرسد، اما این روش بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است و بسیار بهتر از آموزش‌های دیجیتال دیگر جواب داده است.

 دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر