5 ترفند در مرورگر کروم برای کاربران حرفه ای

5 ترفند در مرورگر کروم برای کاربران حرفه ای

0
0
0

اگر شما از مرورگر گوگل کروم به عنوان مرورگز اصلی استفاده می کنید٬ احتمالا از میانبرهایی که می توان استفاده کرد٬ اطلاع دارید. وبلاگ Digital Inspiration لیستی از 15 ترفند در گوگل کروم برای بهبود تجربه کاربری جمع آوری کرده. می توانید لیست کامل این ترفندها را در همان سایت مطالعه کنید و ما برای شما 5 تا از مهم ترین آنها را ذکر می کنیم:

 

 

 

انتخاب منطقه جغرافیایی

آیا علاقه دارید که وبسایت هایی که به آنها سر می زنید بتوانند از موقعیت جغرافیایی شما مطلع شوند؟ یا می خواهید بدانید در منطقه ای که هستید٬ کجا می توان اجناس با قیمت های بهتری نسبت به شهرهای دیگر پیدا کرد؟ اگر جوابتان مثبت است٬ موارد زیر را انجام دهید:

- Developer tools را با فشردن کلید F12 (یا Ctrl + Shift + I ) باز کنید.

- روی آیکن تلفن در بالای سمت چپ قسمت Developer tools کلیک کنید.

- بر روی تب Emulation در نیمه پایینی پنجره کلیک کنید.

- حالا از سمت چپ وارد قسمت Sensors شده و تیک گزینه Emulate geolocation coordinates را بزنید.

- در اینجا می توانید مقدار طول و عرض جغرافیایی خود را به ترتیب در قسمت های longitude و latitude وارد کنید.

 

 

حذف ورودی های Omnibox که به صورت خودکار کامل می شوند

Omnibox همان امکان جستجو در گوگل از طریق نوار آدرس مرورگر کروم است. زمانی که شما در حال تایپ یک url هستید و ناگهان یکی از جستجوهای پیشنهادی برای شما به نمایش در می آید (که اتفاقا از شانس شما ممکن است چیز مودبانه ای نباشد)٬ می توانید زمانی که این جستجوهای پیشنهادی هایلایت شده اند٬ با فشردن کلیدهای Shift و Delete به صورت همزمان آنها را از جستجوهای پیشنهادی حذف کنید.

 

 

به سادگی وبسایت های Cache شده را ببینید

آیا می خواهید نسخه Cache شده وبسایت هایی که تاکنون دیده اید را ببینید؟ کافی است قبل از تایپ url سایت مورد نظر در آدرس بار٬ عبارت "cache" و ":" را وارد کنید. خواهید دید که بعد از لحظه ای کوتاه از قسمت جستجوی گوگل به صفحه Cache شده از سایت موردنظرتان منتقل می شوید.

 

 

نصب Extension های کروم به صورت دستی

اگر به دنبای یک Extension هستید و آن را در Chrome Web Store پیدا نمی کنید٬ کافی است فایل با پسوند CRX آن را دانلود کرده و آن را درون پنجره Extensions بیندازید. توضیحات بیشتر در این مورد را هم می توانید در اینجا بخوانید.

 

 

دیدن نسخه موبایل وبسایت ها

زمانی که سرعت اینترنت شما پایین است و شما می خواهید یک سایت پر از عکس های سنگین را باز کنید٬ این ویژگی به درد شما می خورد. این ویژگی فقط مناسب زمان هایی است که محدودیت پهنای باند دارید؛ حالا یا در سفر یا در زمانی که خودتان قصد صرفه جویی در پهنای باند دارید. در هر صورت برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

- Developer tools را با فشردن کلید F12 (یا Ctrl + Shift + I ) باز کنید.

- روی آیکن تلفن در بالای سمت چپ قسمت Developer tools کلیک کنید.

- بر روی تب Emulation در نیمه پایینی پنجره کلیک کنید.

- حالا از سمت چپ وارد قسمت Device شوید و دستگاهی که می خواهید نسخه این وبسایت برای آن دستگاه به شما نشان داده شود را از قسمت Model انتخاب کنید.

 

 

 

آیا شما هم توصیه یا ترفندی برای کاربران حرفه ای مرورگر کروم دارید؟ آنها را از طریق بخش کامنت ها با در میان بگذارید.

 دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر