رستورانی در چین از روبات ها در کارهایش کمک می گیرد [ویدیو]

رستورانی در چین از روبات ها در کارهایش کمک می گیرد [ویدیو]

0
1
2

این بار می خواهیم با روباتی به نام Apocalypse آشنا شویم. طبیعتا صنایع غذایی یکی از مهم ترین بخش هایی است که می توان کار را در آن به روبات ها سپرد و ظاهرا این صنعت مطابق انتظار هم حرکت کرده. این بار چینی ها پا پیش گذاشته اند.

رستوران Robot در کانشان چین٬ بیش از دوازده روبات را در پرسنل رستوران قرار داده. بعضی از آنها پیشخدمت هستند٬ بعضی دیگر آشپزی می کنند و دوتا از آنها هم به مهمانان در هنگام ورود خوش آمد می گویند. سانگ یوگانگ٬ موسس و مالک رستوران Robot که پرسنل عجیب و غریبش 40 جمله روزمره را متوجه می شوند٬ آنها را به اندازه کافی باهوش نموده تا بتوانند با مردم تعامل کنند. مهم تر از همه چیز این نکته است که آقای یوگانگ می گوید: «آنها هیچگاه بیمار نمی شوند و مرخصی نمی گیرند٬ کافیست آنها را برای دو ساعت شارژ کنیم تا پنج ساعت برای رستوران کار کنند.»

 

 

 

این اولین رستوران روباتی در چین نیست؛ تقریبا چهار سال پیش یک سازنده روبات از نمونه ای مشابه با همین رستوران در استان شاندونگ رونمایی کرد و یک رستوران را با هفت تای آن مجهز کرد. با این سرعتی که پیش می روند٬ به زودی باید برای پیشخدمت ها باتری های پرتابل نصب کرد.

ویدیویی از کار کردن این روبات در بخش های مختلف این رستوران را با هم می بینیم:

 

 

دانلود ویدیو با حجم 5.3 مگابایت

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر