روش تولید جدید صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر با قیمتی ارزان تر

روش تولید جدید صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر با قیمتی ارزان تر

0
0
0

شرکت جدیدی با نام Kateeva وعده داده است که می تواند صفحه نمایش هایی از نوع OLED با قابلیت انعطاف پذیری بصورت انبوه تولید کند که قیمتی بسیار ارزانتر داشته باشد و آسان تر از قبل تولید شود.این شرکت با ایجاد یک فرآیند هوشمند توانسته است صفحه های OLED را بسیار سریعتر از قبل تولید نماید.

بزرگ ترین مشکل این نوع از صفحه نمایش های انعطاف پذیر این است که در برابر اکسیژن و رطوبت ضعیف هستند.مقدار کمی از این دو ماده می تواند صفحه نمایش را خراب کند به همین دلیل آب بندی و ضد آب کردن این صفحه نمایش ها هزینه زیادی دارد و کاری است سخت و دشوار.

روش جدید شرکت Kateeva برای تولید این نوع از صفحه نمایش ها OLED انعطاف پذیر بصورت چاپ لایه ای محافظ بر روی این صفحه نمایش است که می تواند هزینه تولید این صفحه نمایش را کاهش دهد و این نوع عملکرد باعث نصف شدن هزینه تولید این صفحه نمایش خواهد شد.این حداقل وعده ی این شرکت برای تهیه این نوع صفحه نمایش می باشد.

اما قصه ی حساسیت لمس این صفحه نمایش ها چیز دیگری است.در روش قدیمی و سنتی برای ایجاد این نوع از حساسیت لمسی از الکترود  ITO  شفاف (اکسید قلع ایندیم) است .

که این روش برای صفحه نمایش های خمیده زیاد خوب نیست. برای حل این مشکل کمپانی دیگری با نام Canatu از نانولوله های کربن در الکترودهای ITO به منظور حمایت از آن استفاده میکند.

این نانولوله های کربنی رسانایی بیشتری دارند و باعث میشوند صفحه نمایش های انعطاف بیشتری داشته و طول عمر بیشتری داشته باشند.به نظر ما سامسونگ صحبت های زیادی برای گفتن دارد و این امر با معرفی Galaxy Note Edge با صفحه نمایش سه طرفه آن مشخص خواهد شد.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر