گوگل از Classroom رونمایی کرد: یک ابزار مدیریت آموزش برای معلم ها

گوگل از Classroom رونمایی کرد: یک ابزار مدیریت آموزش برای معلمها [ویدیو]

0
1
2

در ماه می٬ گوگل از پیش نمایش محدود Classroom رونمایی کرد؛ ابزاری که هدف آن ایجاد ارتباط بهتر با دانش آموزان است و معلم می تواند به کمک آن راحت تر با آنها در ارتباط باشد٬ به آنها تکلیف بدهد و پاسخش را بگیرد. گوگل می گوید تاکنون بیش از صدهزار معلم از 45 کشور برای استفاده از این ابزار ثبت نام کرده اند.

هفته گذشته٬ استفاده از این سرویس برای همگان امکان پذیر شد و هرکسی که یک اپلیکیشن گوگل در حوزه آموزش داشته باشد٬ می تواند از این سرویس در برنامه اش استفاده کند.

Classroom در حال حاضر از 42 زبان پشتیبانی می کند. این ابزار دسترسی به یک سیستم مدیریت محتوا را به معلم ها می دهد که به کمک آن می توانند پست بگذارند٬ به دانش آموزان تکلیف بدهند٬ آنها را به کلاس اضافه و یا از کلاس حذف کنند و به آنها فیدبک (مثل نمره) بدهند. همانطور که انتظار داریم این سرویس با Google Drive و اپلیکیشن هایی چون Google Docs و Slide کاملا یکپارچه شده است.

این سرویس به عنوان جزئی از مجموعه اپلیکیشن های گوگل برای آموزش٬ رایگان است.

 

Classroom تنها یکی از طرح های بی شمار گوگل برای مدارس است که آنها را به استفاده از خدماتش تشویق می کند (مثلا به جای استفاده از پیشنهادات اپل و مایکروسافت) . این کمپانی حالا جایگاهی برای کروم بوک هایش در مدارس دست و پا کرده و به طور مثال٬ با گوگل پلی مخصوص Education به معلم ها و مدارس پیشنهاد می کند که به سادگی اپلیکیشن ها و کتاب های گوگل را خریداری کنند و آنها را برای دانش آموزان خود٬ به صورت اختصاصی توسعه دهند.

گوگل با Classroom یک چرخه ایجاد کرده. دانش آموزان می توانند با لپتاپ های گوگل از اپلیکیشن های گوگل استفاده کنند٬ تکالیفشان را در Docs بنویسند و از طریق Classroom آنها را تایید و ارسال کنند. معلم ها و اولیا می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند از گوگل به عنوان یک هاب مرکزی برای این کار استفاده کنند یا خیر٬ اما واضح است که  که درگیر شدن با یک اکوسیستم٬ بهتر از استفاده از چندتای آن است.

 

در زیر ویدیویی که گوگل در ارتباط با Classroom منتشر کرده را با هم می بینیم:

 

دانلود ویدیو با حجم 5.5 مگابایت

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر