ساعت دلخواهتان را طراحی و سه بعدی چاپ کنید+ گالری

ساعت دلخواهتان را طراحی و سه بعدی چاپ کنید+ گالری

0
0
6

اگر شما هم به ساعت های تاندولی علاقه دارید می توانید با هزینه چند دلاری یکی از آنها را خریداری نمایید اما اگر شما خودتان دوست دارید یک ساعت پلاستیکی و ارزان و بزرگتر و زیباتر از حد معمول داشته باشید خیلی هم دور از ذهن نیست و شما می توانید آنرا با چاپگر سه بعدی چاپ کنید.

نیکلاس مانسوس دانشمند حوزه رایانه و علاقه مند به ساعت سازی نسخه قابل چاپی از یک ساعت با نام Tourbillon 1000% را ساخته است.شاید این طراحی با یاطاقان خیلی عالی و بی نظیر نباشد اما قطعا یکی از چشم نوازترین و جذاب ترین ساعت هاست.

The tourbillon movement ساعتی است که توسط ابراهیم لوئی فرانسوی در سال 1795 و درکشور سوئیس به ثبت جهانی رسیده اما بر خلاف آن نوع ساعت ها که اغلب به دلیل طراحی سخت آنها به عنوان ساعت های مکانیکی مجلل معروف هستن حالا می توانیم با کاهش 1000 درصدی هزینه ساخت این ساعت ها یک ساعت ارزان و جذاب با چاپگر سه بعدی بسازیم.

این طراحی نتیجه 3 سال تحقیق این دانشمند است .البته درست است که دوام این ساعت های پلاستیکی بسیار پایین تر از نمونه های مجلل آن می باشد اما مانوسوس می گوید نتیجه ساخت ارزان آن باعث می شود همه با سازوکار جذاب این ساعت آشنا شوند.

این نسخه توسط چاپگر سه بعدی و مواد پلیلاکتیک که از پایه ذرت است با دقت 200 میکرون چاپ شده است.قیمت این ساعت بصورت درخواستی از مانوسوس و بصورت توافقی است.

 دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر