2014 BMW X5 ، سیستم کروز هوشمند، چسبنده در پیچ ها ، متصل به اینترنت+ گالری

2014 BMW X5 ، سیستم کروز هوشمند، چسبنده در پیچ ها ، متصل به اینترنت+ گالری

0
0
17

شرکت خودروسازی بی ام دبلیو یکی از محبوب ترین شرکت های خودروسازی است که محصولات متنوعی را تولید می کند.یکی از محبوب ترین سری تولیدات این شرکت محصولات سری ایکس است و ما امروز قصد داریم کمی درمورد محصول 2014 مدل BMW X5 صحبت کنیم.

از محاسن این مدل محبوب می توان به سیستم تعلیق xDrive35i's اشاره نمود که برای دست زدن به هر نوع عملکردی فرمان پذیری بسیار خوبی دارد.گیربکس اتوماتیک محبوب این اتومبیل هشت سرعته بوده و بدون کوچکترین سروصدایی جابجا می شود و یک برنامه ورزشی (sport) دارد که کاملا هیجان برانگیز بوده و کاملا شما را راضی نگه می دارد.

ویژگی محبوب دیگر از این محصول زیبا توانایی اتصال آن به اینترنت حتی در حال حرکت می باشد و شما می توانید آهنگ محبوبتان را از اینترنت جستجو و سپس به برنامه های خوبی موجود در اتومبیل به آن گوش کنید.

کمی هم از معایب این محصول بگوییم: مصرف این اتومبیل در هنگام تست ما در حدود 12 لیتر برای هر 100 کیلومتر آنهم در شرایط عادی بود که رقم خیلی خوبی نیست و در بخش اتومبیل های متوسط قرار می گیرد و این برای افرادی که به دنبال اتومبیل اقتصادی هستند مناسب نیست.

حالا سوار این محصول جذاب می شویم تا کمی آن را امتحان کنیم. روی صندلی چرمی اتومبیل می نشینیم و استارت می زنیم. سیستم کروز مخصوص اتوبان را روشن می کنیم و از عملکرد بسیار خوب آن لذت می بریم، صندلی چرمی این اتومبیل حس خوب و آرامی را به ما می دهد و جذاب تر اینکه به دلیل کار بر روی سیستم انطباقی در تعلیق صندلی راننده و طراحی خوب آن حس می شود که صندلی کاملا مارا به خود چسباند و روی سطحی صاف(حتی در دست اندازها) نگه می دارد.

حقیقتا صدایی از بخش موتور به گوش نمی رسد و گیربکس هشت سرعته با عملکردی مناسب و بدون سروصدا در مجموع کاری کرده اند تا در آرامش و بدون صدای مزاحم به موسیقی محبوب خودمان گوش کنیم.

در جاده های مختلفی این خودرو را آزمایش کردیم و سعی کردیم آن را با فشار دادن ناگهان پدال گاز و ترمز های ناگهانی در پیچ ها امتحان کنیم  که درتمامی لحظات این خودرو پشتیبان ما بود.

سیستم گیربکس را بر روی ورزشی (sport) قرار دادیم تا آبرا امتحان کنیم.ماشین سریعتر شده و گیربکس برای لذت بیشتر در دور موتور 5000 اقدام به تعویض دنده می کند و هنکام حرکت اولیه قدرت گشتاور موتور فشار حداکثری را به چرخ ها وارد کرده و صدای لاستیک ها را در می آورد.

کمی هم از داخل این خودرو برایتان بگوییم.فضایی در حدود 16 فوت برای 5 مسافر و مقدار متوسطی بار در بخش عقب که با وجود این بار باز هم شما به راحتی میتوانید این SUV را در اتوبان ها و جاده ها هدایت نمایید.

در بخش داخلی خودرو کلیدهایی استاندارد تعبیه شده اند که به ما اجازه می دهد برنامه های مختلفی مانند سازگاری با محیط زیست، ورزشی، اقتصادی را انتخاب نماییم.موتور اتومبیل در هنگام توقف های طولانی به حالت استندبای رفته و روشن شدن مجدد و حرکت آن به نرمی و آرامی صورت می گیرد.اما معلوم نیست شما می توانید در حال رانندگی هم این حالت را تغییر دهید و فعال یا غیرفعال نمایید یا نه.

همانطور که در بالا اشاره شد تعلیق پویا و سازگار این خودرو به شما یک سواری نرم را هدیه می دهد.وجود لاستیک های SSR با قدرت چسبندگی بالا و رینگ های 20 اینچی و متعادل بودن وزن خودرو بصورت 50/50 در جلو و عقب بر این حفظ تعادل کمک کرده و هنگام حرکت و در پیچ ها آرامش بیشتری را برای خودرو فراهم می سازد.

سیستم دوکلاج بودن گیبکس هم در نرم تر شدن این خودرو کمک بزرگی کرده و دنده های اتومبیل با سرعت بیشتری تعویض می شوند و بخصوص در بخش ورزشی ما را به وجد می آورد و سرعت را تا 5000 دور در دقیقه بالا می برد که این بسیار لذت بخش است.

بخش رسانه ای خودرو هم که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد بسیار خوب و جذاب است و شما می توانید با استفاده از اینترنت خودرو در سفر و یا در ترافیک و اتوبان های داخل شهر آهنگ های محبوب خود را در گوگل بیابید و یا حتی از اخبار آنلاین با خبر شوید که به نظر می رسد این توانایی نیاز حتمی در اتومبیل های آینده است.

 

 دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر