کرک کردن رمز آیپد با رهگیری حرکت انگشت‌های واردکننده رمز

کرک کردن رمز آیپد با رهگیری حرکت انگشت‌های واردکننده رمز

0

به نظر شما ساده‌ترین راه برای پیدا کردن رمز هرکسی چیست؟ مطمئناً نگاه کردن به رمزی که شخص وارد می‌کند راحت‌ترین راه برای پیدا کردن رمز می‌باشد، روشی ساده که در دنیای هکرها shoulder surfing نام دارد. محققین سعی کرده‌اند تا با استفاده از دوربین‌های فیلم‌برداری و نرم‌افزارهای کامپیوتری این روش از حک را راحت‌تر کنند و با استفاده از آن دقت این روش رو بالاتر ببرند اما روش آن‌ها زمانی مفید خواهد بود که دوربین دیدمستقیمی به واردکردن رمز داشته باشد.

اما حالا یک گروه از محققین دانشگاه ماساچوست در حال کار بر روی روشی هستند که رمز آیپد را بدون نیاز به دیدمستقیم نسبت به وارد شدن رمز، پیدا می‌کند. در این روش نیز به دوربین نیاز می‌باشد اما به دلیل ثابت بودن محل کی‌برد قفل صفحه در آیپد، نرم‌افزارهای طراحی‌شده توسط این گروه حرکات دست شخص واردکننده رمز را دنبال می‌کند و رمز واردشده توسط شخص را تخمین میزند.

محققین با استفاده از گوگل گلاس و نرم‌افزارهای طراحی‌شده تستی را ترتیب دادند، که در آن این سیستم توانست تا یک سری رمزهای چهار کاراکتری را از فاصله 3 متری در 83 درصد موارد درصد تشخیص دهد و باکمی کمک نیروی انسانی به آن این میزان تا 90 درصد افزایش‌یافت. در آزمایش دیگر با استفاده از دوربین ساعت هوشمند سامسونگ و از همان فاصله سه متری و همان رمزها این سیستم توانست تا در 100 درصد موارد رمزهای یک آیفون 5 را درست تشخیص دهد. دوربین‌های بهتر مسلماً نتایج بهتری را تولید خواهند کرد و در تستی دیگر که با استفاده از یک دوربین 700 دلاری صورت پذیرفت این سیستم توانست تا از فاصله 44 متری 100 درصد رمزها را درصد تشخیص دهد.

دانستن چنین چیزی توسط ما این نگرانی را به وجود خواهد آورد که دیگر از تبلت یا گوشی‌مان در هرجایی استفاده نکنیم، اما این خبر را باید داد که همین محققین بر روی برنامه‌ای آندرویدی کار می‌کنند تا به کمک آن بتوان محل قرارگیری کاراکترهای کی‌برد ورود رمز را به‌صورت تصادفی تعیین کرد. این گروه از محققان قصد دارد تا حاصل پژوهش‌های خود را در اجلاس کلاه‌سیاه‌های آمریکا ( Black Hat ) در ماه آگوست میلادی عرضه کنند.

ویدئویی از نحوه پیدا کردن رمز آیپد با کمک گوگل گلاس:

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر