باتری اورگانیک با پایه اصلی آب، ارزان، قابل شارژ و سازگار با محیط زیست

باتری اورگانیک با پایه اصلی آب، ارزان، قابل شارژ و سازگار با محیط زیست

0
0
0

همانطور که می دانیم باتری های قابل حمل ساخته شده اند که پایه اصلی آن ها لیتیوم یون می باشد.اما متاسفانه مجبوریم بگوییم این باتری ها با تمام کارایی و کاربرد فراگیرشان خیلی هم خالی از اشکال نیستند.

از جمله این مشکلات می توان به گرم شدن آنها و استفاده از مواد سمی در تهیه آنها اشاره نمود به همین دلیل این فن آوری مناسبی برای ادامه دادن مسیر نیست.حالا گروهی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به فکر افتاده اندو در حال جایگزینی یک باتری مبتنی بر ترکیبات آلی آب هستند که نه تنها ارزان تر از باتری های لیتیوم یونی هستند بلکه با محیط زیست هم سازگاری کامل دارند.

برای طراحی این باتری ها از یک جریان اورگانیک به نام redux در مواد آلی استفاده می شود و از دوتانک درونی تشکیل شده که درون آنها مواد الکتروفعال سازگار با محیط زیست وجود دارد و از تبادل نیرو بین این دو تانک و غشاء بیرونی برق تولید می شود.همچنین باتری جدید دارای طول عمر بهتری نسبت به باتری های لیتیوم یونی می باشد.مواد آلی بکار رفته در این باتری ها همان ماده اکسید شده "کوئین وان" است که حاصل فتوسنتز و تنفس گیاهان و جانوران است.

تمام تلاش تیم ساخت باتری هایی است که کارایی بهتر داشته باشند و پس از بازگشت به محیط، آسیبی به محیط زیست نرسانند.دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر