حس‌گرهای فوق حساس با امکان تشخیص بمب از فاصله 4.8 متری

حس‌گرهای فوق حساس با امکان تشخیص بمب از فاصله 4.8 متری

0

روش‌های امنیتی نمایشی در فرودگاه‌ها به این زودی‌ها کنار گذاشته نمی‌شوند، اما این بازرسی‌ها می‌توانند با دستاوردهای جدید دنیای علم و فناوری کمی ساده‌تر و قابل‌تحمل‌تر شوند.

گروهی از محققان حس‌گرهایی برای تشخیص بمب ساخته‌اند که با قرار دادن آن در ایست‌های بازرسی کار بازرسی را بسیار ساده‌تر و کوتاه‌تر می‌کند.

نمونه اولیه این محصول از نانو ترانزیستورهایی تشکیل‌شده است که با رسیدن ذرات شیمیایی به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند و در ولتاژ خروجی خود تغییر ایجاد می‌کنند. این تشخیص‌دهنده بمب می‌تواند در شرایط بسیار سخت محیطی کار کند. بسته به مواد تشکیل‌دهنده بمب این تشخیص‌دهنده می‌تواند حداقل از فاصله 4.8 متری بمب را تشخیص دهد و به همین دلیل دیگر نیاز نیست تا بازرسان به سمت شما بیایند و شما را بازرسی بدنی کنند. این حس‌گرها می‌توانند مواد ممنوعه را در شرایطی که محیط پر از دود سیگار می‌باشد، تشخیص دهند.

این چیزی است که شما به‌زودی در ایست‌های بازرسی شاهدش خواهید بود ولی متأسفانه زمان‌بندی‌ای برای این کار وجود ندارد. بااین‌حال ارزش این تشخیص‌دهنده بمب وقتی برایتان کاملاً مشخص خواهد شد که دیر به فرودگاه رسیده باشید و چیزی تا پرواز باقی نمانده باشد.

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر