یک طرح مفهومی جذاب برای iOS 8

یک طرح مفهومی جذاب برای iOS 8

1
1
2

حالا که باید تقریبا معرفی iOS 8 را در WWDC امسال قطعی بدانیم٬ یک طراح خوش ذوق در آخرین روزهای نزدیک به معرفی آن یک طرح مفهومی از آن منتشر کرده. در طرح آقای ماچالانی موسوم به «طرح مفهومی Block» بلاک هایی شبیه ویجت های آندروید بر روی iOS قرار دارند.

این اولین بار نیست که می بینیم یک طراح با ذوق و سلیقه خودش برای سیستم عامل محصولات اپل دیزاین انجام می دهد و قطعا آخرین بار آن هم نخواهد بود؛ اما نکته جالب در این طرح این است که دقت بسیاری در پیاده سازی جزئیات آن انجام شده و هنگامی که این طرح را می بینیم متوجه می شویم اپل چه سیستم عاملی طراحی می کند که بسیاری از این قبیل طراحان در طراحی آن نقش دارند.

ایده او بسیار ساده است: آندروید از ویجت ها بهره می برد و ویندوزفون از کاشی های زنده. آیا اپل نمی خواهد قابلیتی این چنین به سیستم عاملش اضافه کند؟ ماچالانی بر روی این طرح خیلی فکر کرده و فقط مقدمه او برای توضیح دادن این طرح٬ 5000 کلمه است والبته بسیار ساده؛ همانگونه که همه طراحی های اپل از همین اصل سادگی پیروی می کنند. Block ها در اینجا ترکیبی از ویجت های آندروید و کاشی های زنده ویندوزفون هستند. شما می توانید آیکون برنامه ها را پینج کنید و به اندازه بزرگتر دربیاورید؛ در نتیجه اطلاعات بیشتری از آن برنامه مشاهده کنید و آنها را برای آپدیت شدن و یا دسترسی راحت تر بزرگ نگه دارید.

ماچالانی همچنین جزئیات بسیاری از طرحش منتشر کرده و حتی تعداد پیکسل های هر بلاک را هم تعیین کرده. اما تا چه اندازه امیدوارید که شبیه این طرح در iOS 8 اپل پیاده شده باشد؟

عکس هایی از این طرح و ویدیوی جذاب آن در ادامه مطلب را از دست ندهید:

یک طرح مفهومی جذاب برای iOS 8

یک طرح مفهومی جذاب برای iOS 8

 

 

 

دانلود ویدیو با حجم 2.7 مگابایت

برچسب ها: 


دیدگاه‌ها

تصویر hamid

آخ اگه همچین چیزی اضافه بشه عالیه، مخصوصا اون کنترل موزیک فوق العادس ^_^

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر