لذت پرواز با جت پک

لذت پرواز با جت پک

0

چند روز پیش مطلبی نوشته بودم راجع به جت پکی که به شما اجازه میداد با سرعت 123 کیلومتر در ساعت و در مدت زمان خیلی محدود پرواز کنید، اما امروز می خوام شما را با جت پک دیگه ای آشنا کنم که علی رغم داشتن سرعتی مناسب می تونه مدت بیشتری پرواز کنه.

این جت پک جدید Martini Jet Pack نام داره و ساخت شرکت Martin Aircraft Company هستش. این جت پک حاصل رویای Glenn Martin برای ساخت اولین جت پک کاربردی دنیا هستش. گلن برای رویاش هر شب و هر شب از سال 1981 در گاراژ خانه اش در کرایستچرچ نیوزلند کار کرد و همسرش ونسا اولین کسی بود که توانست در سال 1997 با آن پرواز کند. پس از آن بازهم بر روی این پروژه کار شده است تا ما بتوانیم در اواخر سال 2015 به صورت شخصی از آن استفاده کنیم.

محصول نهایی این پروژه در حال حاضر مراحل تست و افزایش امنیت پرواز را طی می کند و شرکت مارتینی قول داده است با پایان یافتن این مراحل تا اواخر سال 2015 این جت پک را عرضه کند. این جت پک 2.2 متر ارتفاع، 2.14 متر عرض و 1.75 متر عمق دارد و می تواند یک نفر با وزن 100 کیلوگرم را جابجا نماید. وزن خود این جت پک 180 کیلوگرم است و حداکثر وزنی که می تواند با آن بلند شود 330 کیلوگرم می باشد.

این جت پک دارای موتوری بنزینی با 200 اسب بخار قدرت است و گنجایش 45 لیتر بنزین را دارد. حداکثر ارتفاع پروازی مجاز برای این جت پک 914 متر می باشد، البته در تست های سال 2011 این جت پک توانسته است تا ارتفاع 1500 متری سطح زمین بالا برود. با یک بار سوخت گیری می توان تا 30 دقیقه پرواز کرد و فاصله ای حدودا 30 کیلومتری را پیمایش کرد. حداکثر سرعت این جت پک 74 کیلومتر بر ساعت می باشد.

از دیگر ویژگی های این جت پک می توان به سیستم خلبان اتومات اشاره کرد، که می تواند کنترل جت پک را در اختیار بگیرد و مسئولیت نشستن جت پک را نیز بر عهده دارد.

اگر شما هم علاقه مند هستید تا یکی از این جت پک های زیبا را داشته باشید باید مبلغ 5000 دلار را برای درج نامتان در لیست انتظار پرداخت کنید، قیمت پیش بینی شده برای این جت پک حدود 150 هزار دلار آمریکاست که پس از عرضه جت پک باید پرداخت کنید.

البته اگر دوست دارید هرچه زودتر با این جت پک پرواز کنید و جنبه امنیتی آن زیاد برایتان مهم نیست، می توانید به شرکت مارتینی نامه بزنید تا زودتر از عرضه مدل نهایی، جت پک شما را در اختیارتان قرار دهند.

شما رو به دیدن ویدئوی پرواز این جت پک دعوت می کنم:دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر