اولین خودروی بدون راننده گوگل معرفی شد

اولین خودروی بدون راننده گوگل معرفی شد

1
1
0

گوگل امروز از طراحی خود برای ماشین های بدون راننده رونمایی کرد. این آخرین پروژه گوگل در آزمایشگاه تحقیقاتی سری اش یعنی Google X است که توسط سرگئی برین مدیریت می شود.

گوگل تاکنون این تکنولوژی اش را بر روی خودروهای لکسوس و تویوتا پیاده کرده بود٬ اما طراحی این ماشین جدید متفاوت است. فضای داخلی به اندازه دو نفر است و به صورت کامل توسط سیستم های کامپیوتری و به کمک سنسورها حرکت می کند.

این شرکت گفته که این خودرو فعلا در حد نمونه های اولیه بوده و قرار است در تابستان حدودا 100 نمونه دیگر از آن برای تست شروع به کار کند. طراحی این ماشین ما را به یاد ترکیبی از Fiat 500 و اسباب بازی های Playmobil انداخت و حالا قرار است گوگل در این نمونه های اولیه چند کنترل دستی هم برای شرایط اضطراری اضافه کند؛ بالاخره تست هم ممکن است گاهی به شکست بینجامد و باید فکرش را کرد. بعد از یک آزمایش در کالیفرنیا٬ حالا گوگل تصمیم دارد آزمایشاتش را گسترده تر کند و احتمالا از شرکت های تجاری دیگر برای این کار کمک خواهد گرفت.

هدف گوگل در طراحی این دسته از ماشین ها٬ افزایش تعداد وسایل نقلیه ایست که انسان ها آنها را حرکت نمی دهند. سالانه 1.2 میلیون نفر در دنیا بر اثر تصادفات رانندگی کشته می شوند. گوگل هم اعتقاد دارد که با طراحی ماشین هایی که کامپیوتر و سنسورهای آنها می توانند سریع تر از انسان به اتفاقات واکنش نشان دهند٬ می توان تصادفات را تا 90 درصد کاهش داد.

سرگئی برین گفته که در نمونه اولیه این ماشین٬ به مقدار زیادی از فوم استفاده شده و موتور آن نیز الکتریکی است. گوگل هنوز در مورد همکاری اش با دیگر شرکت ها در این زمینه صحبتی نکرده و فعلا هم تصمیم دارد قبل از وارد شدن به فاز عرضه عمومی این ماشین٬ برای مدتی با نمونه های اولیه کار کند.

همچنین سرگئی برین می گوید: "چیزی که در این نمونه٬ من را هیجان زده کرده این است که به کمک این وسیله می توانیم دنیا و جامعه اطرافمان را تغییر دهیم"

ویدویی از اولین نمونه ماشین گوگل را در ادامه می بینید:

 

دانلود ویدیو با حجم 11.2 مگابایتدیدگاه‌ها

تصویر fata@vatanmail.ir

سایت abolf.ir که چند مطلب شما را کپی کرده بود منبع شما با لینک در مطالب قرار داده شد ببخشید

افزودن دیدگاه جدید

با عضویت در سایت بیتنا می‌توانید به‌راحتی کامنت گذاشته و یا به کامنت های دیگران رأی دهید
دیدگاه کاربران مهمان پس از تائید نمایش داده خواهد شد
اعتبار سنجی کاربر